Panningen, Netherlands

Koninklijke onderscheiding voor René Janssen uit Baarlo

René Janssen uit Baarlo krijgt koninklijke onderscheiding Frank Crienen
René Janssen (55) uit Baarlo is tijdens de 25e editie van ProgPower Europe op zaterdag 4 oktober verrast met een Koninklijke onderscheiding. Burgemeester Bob Vostermans reikte hem de onderscheiding uit en benoemde Janssen tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding is een erkenning voor zijn verdiensten op het gebied van muziek, voetbal en sociale cohesie in Baarlo.
Bregje Deckers | 4 oktober 2025 20:19 | Aangepast op 4 oktober 2025 20:19
Janssen is sinds 1999 actief betrokken bij Stichting ProgPower, die hij mede oprichtte en waarvan hij voorzitter is. De stichting organiseert jaarlijks het festival ProgPower Europe, dat progressieve metal rock presenteert en ongeveer 700 bezoekers trekt. Het festival begon als een eendaags evenement in Tilburg, maar verhuisde vanaf de tweede editie naar Baarlo, waar het sindsdien als meerdaags festival wordt georganiseerd.

Als organisator verzorgt Janssen de contractering van bands, promotie, socialmediabeheer en praktische zaken zoals online kaartverkoop en de opbouw van de zaal en buitenruimte. Bezoekers komen uit verschillende landen en veel van hen keren jaarlijks terug. Voor zijn werk ontving hij het GoedHart Keurmerk voor ProgPower.
Daarnaast is Janssen oprichter en eigenaar van platenlabel DVS Records, dat muziek uitbrengt van talentvolle bands binnen het progressieve metalgenre. Onder zijn begeleiding brak de Australische band Voyager door en vertegenwoordigde zij Australië in 2023 bij het Eurovisie Songfestival.

Ook buiten de muziekwereld is Janssen actief. Al meer dan tien jaar is hij betrokken bij voetbalvereniging VV Baarlo, waar hij diverse functies vervulde, waaronder jeugdleider, assistent-trainer van de selectie en trainer van VV Baarlo vrouwen 1. Momenteel is hij bestuursadviseur, lid van de werkgroep communicatie en onderdeel van de stuurgroep van het 100-jarig jubileum van de club.

Sinds 2019 zet Janssen zich bovendien vrijwillig in bij het Dorpsoverleg Baarlo. Hij ondersteunt het online platform Baarlo.info, dat bewoners met elkaar verbindt.
Burgemeester Bob Vorstermans reikt de onderscheiding uit Frank Crienen
Janssen met de onderscheiding Frank Crienen

Lees ook

Kerst-Inn bij Museumdorp De Locht Melderslo

Alvast in kerststemming komen? Bezoek dan zaterdag 13 of zaterdag 20 december de Kerst-Inn bij Museu...

NatuurGidsenOpleiding: Word IVN-Natuurgids in Midden-Limburg

Ben jij nieuwsgierig naar de natuur en wil je jouw enthousiasme delen met anderen? De NatuurGidsenOp...

Bing’s dagje uit! Het vrolijkste peuteravontuur in DOK6

Bing komt terug naar DOK6 Theater Panningen met een gloednieuw avontuur: Bing’s dagje uit.

DansSalon in Kerstsfeer

Voor iedereen die graag danst is er elke tweede donderdag van de maand een dansmiddag.

Record voor vastelaovesfestival Limburg Heeft Talent: 33 deelnemers naar Meijel

Het vastelaovesfestival Limburg Heeft Talent kent dit jaar 33 deelnemers verdeeld over vier vastelao...

Keverberger Muzikanten stoppen na 38 jaar: ‘Het doet pijn om te stoppen’

Na 38 jaar komt er een einde aan de Keverberger Muzikanten. De kapel uit Kessel, bekend van talloze ...