Panningen, Netherlands

Baarlose sportverenigingen uiten hun zorgen over toekomst sporthal

Verenigingen die gebruikmaken van de Baarlose sporthal, maken zich zorgen over de toekomst van De Kazing. De gebruikers zijn bang dat een nieuwe hal te klein wordt als het maar uit twee zaaldelen bestaat. Daarnaast willen alle verenigingen gehoord worden om een besluit te nemen.
De redactie | 2 april 2025 08:53 | Aangepast op 2 april 2025 08:53
Het onderwerp werd dinsdag besproken in de commissievergadering van de gemeenteraad, waar het ging over nieuwe locaties voor de scholen. Ook de sporthal wordt hierin meegenomen. De gemeenteraad besprak een voorstel om geld beschikbaar te stellen om drie scenario’s te gaan onderzoeken. In die mogelijkheden staat vrijwel zeker vast dat de sporthal gaat verhuizen naar de westkant van de Napoleonsbaan.

Verrast
Namens de betrokken verenigingen sprak Peter van Wijlick de gemeenteraad toe. Van Wijlick gaf aan dat de gebruikers van De Kazing verrast waren door de mededeling van wethouder Nijssen in januari, waarin werd gezegd dat de nieuwe sportzaal slechts twee zaaldelen zou bevatten, zonder horeca en zonder tribune. Dit besluit kwam bij de verenigingen als een grote verrassing, omdat de gebruikers van de sporthal vrezen dat de nieuwe zaal niet genoeg ruimte biedt voor de groeiende vraag naar sportvoorzieningen in de regio.

Samenhang
Van Wijlick benadrukte dat een sporthal met drie zaaldelen, inclusief tribune en horeca, noodzakelijk is voor het behouden van een breed aanbod van sportactiviteiten en het bevorderen van sociale samenhang. Vooral de volleybalvereniging Tupos, die de grootste gebruiker is, zou onder de huidige plannen zwaar beperkt worden, omdat zij veel tijd in de zaal tussen 18.00 en 21.30 uur zou moeten reserveren, wat ten koste zou gaan van andere verenigingen.
Wethouder Nijssen liet dinsdag in de raadsvergadering weten dat twee hallen als uitgangspunt zijn genomen, omdat dit uit een onderzoek naar voren komt. Dit is echter nog niet in beton gegoten, zo benadrukte Nijssen. “We hebben de verenigingen uitgedaagd om ons te overtuigen.”

Onderwijs, welzijn en cultuur
De gebruikersgroep met de verenigingen is voorstander om onderwijs, welzijn en cultuur samen te brengen bij het bepalen van de definitieve keuze voor een nieuwe locatie. Van Wijlick benadrukte dat het essentieel is om alle belanghebbenden, ook de sportverenigingen, bij de plannen te betrekken, zodat er een breed gedragen voorstel komt. De wethouder schaarde zich achter deze mening.

Verder praten
De raadsleden maakten nog geen hamerstuk van het agendapunt. Dat betekent dat de raad in de vergadering van 15 april verder praat over het voorstel om onderzoek te doen naar de drie mogelijkheden.

Lees ook

Team ‘Kiët Bokshout’ wint tweede editie van Baolder in de Knöp

Tijdens de drukbezochte uitslagenavond van Baolder in de Knöp, die vrijdagavond plaatsvond in de gro...

Baarlo boekt noodzakelijke overwinning op HEBES

Baarlo heeft zondag drie belangrijke punten gepakt in de strijd om handhaving in de derde klasse. Op...

Maatregelen voor veiliger verkeer in Baarlose dorpskern

De gemeente Peel en Maas neemt maatregelen om de verkeersveiligheid in de dorpskern van Baarlo te ve...

Volksfeesten Baarlo viert 46e editie met 'de grootste kroeg van Nederland'

De Volksfeesten Baarlo vinden dit jaar plaats van vrijdag 6 tot en met zondag 8 juni. Tijdens de 46e...

Financiers haken af bij overname vakantieparken Peter Gillis

De overname van tien Nederlandse vakantieparken van ondernemer en realityster Peter Gillis is op los...

Drie scenario’s voor scholen en sportvoorzieningen in Baarlo onderzocht

De gemeente Peel en Maas onderzoekt drie mogelijke scenario’s voor de herinrichting van basisscholen...