Panningen, Netherlands

Chantal Nijkerken blikt terug op periode in Beesel: “Dit geeft me energie”

Chantal Nijkerken neemt afscheid als waarnemend burgemeester van de gemeente Beesel. Sinds haar aanstelling heeft ze zich ingezet voor de inwoners, ondernemers en verenigingen van de gemeente. Nu de komst van een nieuwe kroonbenoemde burgemeester nabij is, zit haar taak erop.
De redactie | 3 april 2025 08:56 | Aangepast op 3 april 2025 08:56
Nijkerken werd in oktober vorig jaar benoemd als waarnemend burgemeester na het vertrek van Bob Vostermans, die in Peel en Maas burgemeester werd. Met haar ervaring als Tweede Kamerlid en haar betrokkenheid bij regionale en lokale politiek wist ze zich snel in te werken in Beesel.

Dankbaarheid en toekomstplannen
Nijkerken kijkt met een goed gevoel terug op haar tijd in Beesel. “Ik heb deze periode als zeer waardevol ervaren. De warmte en betrokkenheid van de inwoners hebben mij geraakt. Beesel is een prachtige gemeente met een sterk gemeenschapsgevoel. Ik ben dankbaar dat ik hier een bijdrage aan heb mogen leveren,” zegt ze. Ze wordt burgemeester in Vught. “Mijn hart ligt bij de publieke zaak en ik hoop ook in de toekomst een rol te kunnen spelen in het bijdragen aan een sterke en betrokken samenleving.”

Energie
Nijkerken benadrukt dat het burgemeesterschap geen gewone baan is, maar een 24/7-bestaan dat haar veel energie geeft. In Vught ligt een belangrijke uitdaging in het verbeteren van de verkeerssituatie en de ontwikkelingen rondom de spoorverbreding. Ze wordt de eerste vrouwelijke burgemeester van Vught en kijkt uit naar haar nieuwe rol, terwijl ze de warme contacten in Beesel zal missen.

Opvolging en officiële afscheid
De gemeenteraad van Beesel heeft inmiddels een nieuwe burgemeester voorgedragen, Martijn Derks, die volgende week officieel zal worden geïnstalleerd. Omroep P&M zendt dit volgende week donderdag live uit.

Lees ook

Burgemeester Vostermans praat bij EenVandaag over zonnepanelen op kassen

Steeds meer tuinbouwkassen zijn voorzien van zonnepanelen. En dat terwijl er onder die panelen amper...

Klei-expositie toont verbondenheid met Beesel in jubileumjaar

In een museum in Beesel zijn kleiwerken van 38 kunstenaars te bewonderen, gemaakt ter gelegenheid va...

Groot onderhoud aan Sint Antoniusstraat en Dubbelweg vanaf 12 mei

Aannemer Kurvers is maandag in opdracht van de gemeente Beesel gestart met groot onderhoud aan de Si...

Toneelstuk over vrijheid maakt indruk in Beesel

Drie uitverkochte voorstellingen, indrukwekkende verhalen en akelig dichtbij. Op 3 en 4 mei werd bij...

Nieuwe burgemeester Beesel gaat wandelen met inwoners

Om inwoners en de gemeente te leren kennen, gaat de nieuwe burgemeester van Beesel wandelen met ze. ...

Beesels toneelstuk ‘Vrijheid overwint de pien’ brengt oorlogsverhalen dichtbij

In het dorp Beesel wordt op een bijzondere en aangrijpende manier stilgestaan bij 80 jaar bevrijding...