Panningen, Netherlands

Draaksteken Beesel op zoek naar nieuwe locatie voor 2030

Het Draaksteken in Beesel moet voor de editie van 2030 op zoek naar een nieuwe locatie. In goed onderling overleg tussen de familie Ghyczy van kasteel Nieuwenbroeck en het bestuur van de stichting Draaksteken is besloten dat het openluchtspel vanaf 2030 niet langer op het landgoed van de familie Ghyczy zal plaatsvinden.
De redactie | 22 februari 2025 15:52 | Aangepast op 22 februari 2025 15:52
De beslissing is genomen vanwege de toenemende druk op het landgoed, regelgeving, de impact op de privésfeer en praktische zaken zoals de grootte, drainage en veiligheid van het terrein. “Dit besluit is in goed overleg genomen, met oog voor alle betrokkenen”, laat de stichting weten.

Dankbaarheid
De stichting Draaksteken spreekt haar grote dank uit aan de familie Ghyczy voor de jarenlange samenwerking en het beschikbaar stellen van hun landgoed. “Zij hebben met hun gastvrijheid een waardevolle plek gekregen in de eeuwenoude traditie van het Draaksteken. Ook nu deze samenwerking met wederzijds goedvinden eindigt, blijven wij ons verbonden voelen met de familie en kasteel Nieuwenbroeck”, aldus de stichting.

Zoektocht
De zoektocht naar een nieuwe locatie binnen Beesel is inmiddels gestart. De stichting kijkt met vertrouwen naar deze uitdaging. “We zullen op zoek gaan naar een geschikte locatie voor het schouwspel en staan open voor suggesties vanuit de gemeenschap. Ook de gemeente Beesel zal nadrukkelijk bij deze zoektocht betrokken worden”, zegt voorzitter Esther Apeldoorn-Feijts.

Lees meer over:

Beesel|Draaksteken|

Lees ook

Boek en expositie brengen eerbetoon aan Sint-Joris in Limburg

Sint-Joris, de draaksteker en beschermheilige van onder andere Engeland en Catalonië, staat centraal...

Beesel viert 750 jaar met boekpresentatie en expositie over Sint-Joris

In het kader van het 750-jarig bestaan van de gemeente Beesel vindt zondag een feestelijke boekprese...

Nieuwe burgemeester Beesel vanavond geinstalleerd

Zijn levenspad laat zich niet gemakkelijk samenvatten: veertien jaar bij de Koninklijke Landmacht, d...

Beeselse Lijst stelt aanvullende vragen over industrieterrein Zevenellen

De fractie van de Beeselse Lijst heeft opnieuw schriftelijke vragen gesteld aan het college van B&W ...

Beesel en Brüggen zoeken muzikanten voor grensoverschrijdend bandproject

Muzikanten en zangers uit de gemeente Beesel krijgen de kans om deel te nemen aan een bijzonder band...

VVV-Inspiratiepunt Beesel moet trekpleister blijven voor toeristen

Het VVV-Inspiratiepunt in het receptiegebouw van Landal De Lommerbergen moet ook de komende jaren ee...