Panningen, Netherlands

Gemeente neemt maatregelen centrum: zebra bij ingang kloostertuin Reuver

De gemeente Beesel neemt maatregelen om de toegankelijkheid en verkeersveiligheid in het centrum van Reuver te verbeteren. Zo komt er een zebrapad en wordt de weg overzichtelijker gemaakt.
De redactie | 26 november 2024 08:44 | Aangepast op 26 november 2024 08:44
De gemeente neemt de maatregelen na een evaluatie met onder andere het gemeentelijk Gehandicaptenplatform Beesel (GGB) en PSW.

Rijksweg
Na de herinrichting van het centrum in 2021-2022, waarbij gedeeltes van de Rijksweg en de Pastoor Vranckenlaan als shared space zijn ingericht, is gebleken dat de verkeerssnelheid is afgenomen en het plein aantrekkelijker is geworden. Toch ervaren mindervaliden en mensen met een beperking het oversteken soms als lastig.

Stroken
Om de oversteekbaarheid te verbeteren, voert de gemeente verschillende maatregelen uit. De blindegeleidestroken worden aangepast en overbodige parkeerverwijsborden worden verwijderd om de overzichtelijkheid te vergroten. Daarnaast worden obstakels zoals struiken en driehoeksreclameborden bij de oversteek vanuit de passage naar de markt weggehaald, zodat de zichtbaarheid en veiligheid verbeteren. Verder wordt er een nieuw zebrapad gerealiseerd bij de Nester-ingang van de Kloostertuin, wat een veilige wandelroute creëert voor voetgangers.

Gehandicaptenplatform
Deze maatregelen zijn positief ontvangen door het Gehandicaptenplatform en PSW, die benadrukken dat de nieuwe route bijdraagt aan een betere beleving en veiligheid in het centrum.

De gemeente heeft ook enkele voorgestelde maatregelen onderzocht, maar besloten deze niet uit te voeren. Een zebrapad in de shared space, bijvoorbeeld bij kapsalon Paris of de kerk, wordt als onwenselijk gezien door de politie.

Lees meer over:

Reuver|Zebra|Kloostertuin|

Lees ook

Zonnestroom 24 uur per dag beschikbaar dankzij megabatterij in Reuver

Het efficiënter benutten van zonne-energie door middel van een innovatieve megabatterij van het zonn...

Schoolplan en extra personeel moet Grescollege in Reuver meer stabiliteit geven

Na een roerig 2024 lijkt het Grescollege in Reuver weer in rustig vaarwater terecht zijn gekomen. D...

Reuverse influencer bereikt 100.000 volgers op Instagram

Vera Urru uit Reuver heeft in slechts één jaar tijd een indrukwekkende mijlpaal behaald met haar Ins...

Ut P&M Hoés: mantelzorgers in het zonnetje gezet

Tijdens Ut P&M Hoés wordt er niet alleen geld ingezameld, maar er worden ook inwoners verrast. Zo wo...

Zorgcentrum Bosdael geniet van kerstdiner, met dank aan mevrouw Blomen

Een bijzondere avond voor de 91-jarige mevrouw Blomen. Een langgekoesterde wens ging in vervulling: ...

Getuigen gezocht van (poging tot) autodiefstal in Reuver

In de nacht van maandag op dinsdag is in Reuver geprobeerd om een auto te stelen. De auto stond gepa...