Panningen, Netherlands

Gemeente Peel en Maas waarschuwt voor babbeltrucs

Het gebeurt steeds vaker dat mensen slachtoffer worden van een babbeltruc. Vandaar geeft de gemeente Peel en Maas een waarschuwing uit. Zo hoopt de gemeente meerdere slachtoffers te voorkomen.
Jari Janssen | 29 mei 2024 09:47 | Aangepast op 29 mei 2024 09:47
Babbeltruc
Bij een babbeltruc doet iemand zich via de telefoon of aan de deur voor als iemand anders. Denk hierbij aan een energieleverancier, politieagent of medewerker van de bank. Met een nepverhaal proberen zij dan binnen te komen of geld af te troggelen. Vaak gaat het hier om duizenden euro’s. 

Hang meteen op
“Krijgt u iemand aan de lijn of aan de deur met zo’n verzoek? Hang dan meteen op of doe direct de deur dicht en bel de politie via 112”, is te lezen op de site van de gemeente. Ook inwoners die onlangs slachtoffer zijn geworden van een babbeltruc, worden verzocht contact op te nemen met de politie.

Incident Baarlo
Kort geleden vond er een babbeltruc-incident plaats in Baarlo. Daar deed de verdachte zich voor als medewerker van een nutsbedrijf. Zo is hij binnengekomen bij de desbetreffende woning.

Meer meldingen
De politie krijgt steeds meer meldingen van telefonische babbeltrucs. “Het is goed om te weten dat de politie of de bank nooit mensen belt om naar bankgegevens of bankpassen te vragen”, wordt er benadrukt.

Lees ook

Informatiehuishouding gemeente Peel en Maas op orde

De informatiehuishouding van de gemeente Peel en Maas is op orde. Dat blijkt uit het verslag van de ...

Café De Pool moet kermisevenement Maasbree achter omheining organiseren

Tijdens de kermis organiseert café De Pool in Maasbree een evenement om haar tienjarig jubileum te v...

De Berckt moet definitief boete betalen, Peter Gillis wil koop afdwingen

Vakantiepark De Berckt in Baarlo heeft van de rechter te horen gekregen dat het een boete van 1 milj...

Limburgse en Poolse politie werken samen tegen overlast arbeidsmigranten

De politie in Noord-Limburg werkt sinds deze week samen met Poolse agenten om overlast door dakloze ...

Peel en Maas waarschuwt voor risico op natuurbranden

Net als in veel andere gemeenten is er ook in Peel en Maas een verhoogd risico op bos- en natuurbran...

Gemeenteraadzaal Peel en Maas moet worden uitgebreid

De raadzaal van de gemeente Peel en Maas moet worden vernieuwd. Belangrijkste reden is dat het aanta...