Panningen, Netherlands

Inzet boa’s in Peel en Maas wordt verlengd

De gemeente Peel en Maas gaat de inzet van de boa’s verlengen. Dat stelt het college voor in de begroting.
Youri Buis | 3 november 2023 13:13 | Aangepast op 3 november 2023 13:13
Overlast
Burgemeester Delissen laat weten dat het aantal overlastmeldingen in Peel en Maas na corona is toegenomen. Dit aantal blijft stabiel. “Veel mensen zijn thuis gaan werken en letten meer op elkaar. Er komen dan ook veel meldingen binnen bij de gemeente.”

‘Meerwaarde bewezen’
Om het aantal meldingen te kunnen behandelen, zijn twee boa’s ingezet. Dit is volgens Delissen zo succesvol, dat ze de inzet structureel wil maken. “We kunnen stellen dat hun meerwaarde bewezen is”, aldus de burgemeester. Ze laat weten dat de gemeente te maken heeft met complexe handhavingszaken. Dat zorgt ook voor extra juridische werkzaamheden.

Twee boa’s
Het gaat om twee boa’s die een oogje in het zeil houden in de gemeente en ook vaak in de gemeente te vinden zijn. In totaal hebben zeven mensen de bevoegdheid van boa.

Meest gelezen

Auto komt tot stilstand na botsing in Panningen

De redactie | 3 dec 2023 21:31

Prikkelarme zone bij Christmas Truckrun

De redactie | 4 dec 2023 10:35

Bord geplaatst om informatie te delen

De redactie | 4 dec 2023 12:15

Lees ook

Grote controle door Marechaussee op A67 en A74

De Koninklijke Marechaussee heeft donderdagavond een grote algemene controle gehouden op de A67 bij ...

Wagens buitendienst Peel en Maas op fossielvrije brandstof

De gemeente Peel en Maas is bezig met het verduurzamen van het wagenpark. De buitendienst rijdt sind...

Beesel heeft voorsprong op huisvesting statushouders

De gemeente Beesel heeft ten opzichte van andere Limburgse gemeenten een voorsprong als het gaat om ...

Archiefportaal Peel en Maas doorzoekbaar op PeelenMaasNet

Zoektermen maken het mogelijk om op PeelenMaasNet het archiefportaal van de gemeente Peel en Maas te...

Geen grijze, maar tijdelijk blauwe restafvalzak

De grijze restafvalzak van Peel en Maas is enkele weken niet beschikbaar. Dat laat de gemeente weten...

Raadsvoorstel voor verplaatsing Kesselse molen van agenda

Het raadsvoorstel dat het college op tafel had gelegd voor de verplaatsing van de Sint Antoniusmolen...