Panningen, Netherlands

Laatste zondag-lezing over Indiëstrijders gaat over Jan Smeets

Jan Smeets. foto: Heemkundevereniging Medelo
Komende zondag staat de laatste zondag-lezing over de Meijelse Indiëstrijders in Truijenhof gepland. De bijbehorende tentoonstelling door heemkundevereniging Medelo vertelt het verhaal van inwoners uit Meijel die betrokken waren bij de strijd in Nederlands-Indië. Het is tevens de laatste mogelijkheid om de tentoonstelling te bezoeken.
Youri Buis | 22 april 2025 13:21 | Aangepast op 22 april 2025 13:21
Tijdens de eerste vijf lezingen stonden de verhalen van Harry Scheres, Harry Mestrom, Jeu Lemmen, Jan Roumen en Jan Heeskens centraal. De laatste zondag-lezing wordt gewijd aan de derde ‘Jan’ in de reeks: Jan Smeets.

Atoombom overleefd
Mariet en Elly Smeets vertellen over hun vader, die als militair diende in het KNIL en veel meemaakte tijdens en na de oorlog. Zo ging hij in Japan aan het werk in een mijn bij Nagasaki, waar hij onder zware omstandigheden moest werken. Hij overleefde daar de atoombom in 1945.

Einde tentoonstelling
Tijdens de lezing delen Mariet en Elly wat zij weten over het leven van hun vader in Nederlands-Indië en zijn jaren na terugkeer in Meijel. De laatste lezing begint zondag om 15.00 uur en duurt ongeveer een half uur. De bijbehorende tentoonstelling over de Meijelse Indiëstrijders komt die dag ook ten einde.

Lees ook

Medelo-expositie over Oud-Indië-strijders ten einde

De laatste reguliere openstelling van de tentoonstelling '44 Meijelsen in de Gordel van Smaragd' von...

Paaslezing in Truijenhof met het verhaal van Jan Heeskens

Nog twee zondagen en dan sluit het project ‘44 Meijelsen in de Gordel van Smaragd’. Tijdens Pasen vi...

Vierde zondag-lezing in Truijenhof over Jan Roumen

Gelijktijdig met de grote Indië-tentoonstelling, organiseert heemkundevereniging Medelo een serie va...

Derde zondag-lezing in Truijenhof gaat over Indiëstrijder Jeu Lemmen

Heemkundevereniging Medelo organiseert een reeks lezingen waarin nabestaanden van Meijelse Indiëstri...

Tweede zondag-lezing over Meijelse Indiëstrijder in Truijenhof

In Peel- en Dorpsmuseum Truijenhof is momenteel een expositie over de Meijelse Indiëstrijders te bew...

Peter Peeters over zijn vader als Indië-strijder

In Studio P&M blikt Peter Peeters terug op het leven van zijn vader, een Indië-strijder die na de Tw...