Panningen, Netherlands

Medelo-expositie over Oud-Indië-strijders ten einde

De laatste reguliere openstelling van de tentoonstelling '44 Meijelsen in de Gordel van Smaragd' vond zondag plaats, georganiseerd door heemkundevereniging Medelo.
De redactie | 28 april 2025 12:19 | Aangepast op 28 april 2025 12:19
Tevens vond de laatste zondaglezing plaats, waarin het leven van Jan Smeets centraal stond. Deze lezing werd verzorgd door zijn dochters Mariet en Elly, die een boeiend verhaal over hun ouders presenteerden. Het evenement trok zo'n 40 toehoorders die met veel aandacht luisterden naar de persoonlijke verhalen.

Einde
Met de afsluiting van deze lezing kwam er een einde aan het Oud-Indië-project van Medelo. Het project, dat zich richtte op het eren van de Oud-Indië-strijders uit de regio, kende een succesvolle afronding. De hoogtepunten van het project waren onder meer de boekpresentatie op 9 maart, die veel belangstelling trok, en de expositie in Truijenhof, die meer dan 500 bezoekers verwelkomde. Daarnaast werden er zes zondaglezingen georganiseerd, waarin diverse aspecten van de geschiedenis van de strijders werden belicht, en bijna alle boeken vonden een nieuwe eigenaar.

Afspraak
Hoewel de reguliere openstellingen zijn afgelopen, is de expositie '44 Meijelsen in de Gordel van Smaragd' nog tot 1 juli op afspraak te bezoeken. Groepen van minimaal vijf personen kunnen de expositie nog altijd bezoeken.

Lees meer over:

Expositie|Medelo|

Lees ook

Schilderijen van Amber Pijnenburg te zien in D’n Binger

In de galerie van Gemeenschapshuis D’n Binger is de komende weken een nieuwe expositie te bewonderen...

Laatste zondag-lezing over Indiëstrijders gaat over Jan Smeets

Komende zondag staat de laatste zondag-lezing over de Meijelse Indiëstrijders in Truijenhof gepland....

Paaslezing in Truijenhof met het verhaal van Jan Heeskens

Nog twee zondagen en dan sluit het project ‘44 Meijelsen in de Gordel van Smaragd’. Tijdens Pasen vi...

Tweede zondag-lezing over Meijelse Indiëstrijder in Truijenhof

In Peel- en Dorpsmuseum Truijenhof is momenteel een expositie over de Meijelse Indiëstrijders te bew...

Eerste lezing in Truijenhof over Indië-strijder Harry Scheres

In het kader van de grote Indië-expositie organiseert Medelo vijf weken lang elke zondag een korte l...

Boek en tentoonstelling over Meijelse Indiëstrijders

De 43 Meijelnaren die werden uitgezonden naar Nederlands-Indië, zijn vastgelegd in een boek over dez...