Panningen, Netherlands

Nieuwjaarsduiken in Maasbree en Koningslust: frisse start voor het goede doel

De traditie van de nieuwjaarsduik leeft voort in Peel en Maas, met energieke duiken in zowel Maasbree als Koningslust. Ondanks de koude temperaturen trokken beide evenementen veel deelnemers en toeschouwers.
De redactie | 1 januari 2025 18:18 | Aangepast op 1 januari 2025 18:18
In Maasbree verzamelden 233 enthousiastelingen zich voor de jaarlijkse duik, 53 meer dan vorig jaar. Het evenement werd georganiseerd voor het goede doel Herberg Papilio, dat steun biedt aan gezinnen die een kind hebben verloren. Na een gezamenlijke wandeling en een warming-up, sprongen de deelnemers, onder wie burgemeester Bob Vostermans, dapper het ijskoude water in. “Het was behoorlijk koud, maar ontzettend leuk. Volgend jaar doen we weer mee!” klonk het na afloop. De dag werd afgesloten met een tombola, waar deelnemers en toeschouwers samenkwamen.

Koningslust
In Koningslust vond een intiemere nieuwjaarsduik plaats in een vijver in de tuin van een inwoner. Deze setting bracht een kleine groep waaghalzen samen, die gezamenlijk het nieuwe jaar inluidden met een frisse plons. De sfeer was gemoedelijk, en de deelnemers waardeerden de persoonlijke aanpak. “Het is een mooie manier om het jaar te beginnen, samen met vrienden en familie,” aldus een van de deelnemers.

Lees ook

Zieke Wilhelminaboom in Maasbree wordt gekapt

De Wilhelminaboom aan de Dorpstraat in Maasbree moet worden gekapt. Onderzoek toont aan dat de boom ...

Van de fiets naar de praalwagen: Paul gaat voorop in Koningslust

De vlaggen wapperen bij het huis van de prins van CV De Brookhaze in Koningslust. Paul Smets gaat er...

Auto belandt op zijn kop in sloot naast oprit A67 bij Maasbree

Op de oprit van de A67 bij Maasbree heeft donderdagochtend een eenzijdig ongeval plaatsgevonden. Een...

Wereldprimeur voor De Vermaekerij: eerste digitale shuffleboards ter wereld

Een primeur van wereldformaat voor De Vermaekerij in Maasbree. Daar staan de eerste digitale Shuffle...

Frans Vervoort en John Wilms kronen zich tot kampioenen van het Open Britse Beugelkampioenschap

Frans Vervoort en John Wilms zijn de winnaars van het Open Britse Beugelkampioenschap 2025. In een f...

Luc van den Kerkhof prins in Maasbree

Luc van den Kerkhof is de nieuwe prins van CV D’n Hab uit Maasbree. Samen met adjudanten Gijs Herman...