Panningen, Netherlands

Peel en Maas werkt aan versterking van weerbaarheid bij noodsituaties

De gemeente Peel en Maas zet de komende tijd stappen om inwoners, ondernemers en organisaties beter voor te bereiden op situaties waarin basisvoorzieningen zoals stroom of water kunnen uitvallen. De acties sluiten aan bij de landelijke campagne 'Denk Vooruit', maar krijgen ook een lokale invulling.
Indy Zwiggelaar | 27 november 2025 15:23 | Aangepast op 27 november 2025 15:23
Boekje
Alle huishoudens in Peel en Maas ontvangen tussen 25 november en 10 januari het boekje 'Bereid je voor op een noodsituatie'. De gemeente vraagt inwoners nadrukkelijk om de adviezen in het boekje en op denkvooruit.nl te gebruiken om zich voor te bereiden op minstens 72 uur zelfredzaamheid. In die eerste dagen van een crisissituatie kan hulp soms niet direct beschikbaar zijn, waardoor mensen vooral op zichzelf en elkaar aangewezen zijn.

Aanpak
Peel en Maas verspreidt de campagne actief via eigen communicatiekanalen. Daarnaast werkt de gemeente aan een plan om inwoners en organisaties met elkaar in gesprek te brengen over hoe zij zich kunnen voorbereiden op noodsituaties. Onder de naam ‘Praat erover’ wordt in 2026 een aanpak uitgewerkt die per dorp en wijk moet zorgen voor meer bewustwording en gesprekken. De gemeente wil daarbij extra aandacht hebben voor kwetsbare inwoners die in een crisis harder worden geraakt.

Coördinatie
Binnen het gemeentehuis is een ambtelijke werkgroep actief die de verschillende onderdelen van de aanpak coördineert. Deze werkgroep bereidt onder meer de inrichting van noodsteunpunten in Peel en Maas voor. Dit zijn locaties waar inwoners tijdens een crisis terechtkunnen voor hulp en informatie. Samen met Veiligheidsregio Limburg-Noord wordt gewerkt aan eisen waaraan zulke punten moeten voldoen, zodat de gemeente daarna geschikte plekken kan kiezen.

Meest gelezen

Winter Magic Peel en Maas trekt ruim 10.000 bezoekers

Indy Zwiggelaar | 9 jan 2026 10:39

Opbouw P&M Liedjesfestival in Neer in volle gang

Youri Buis | 9 jan 2026 16:47

Puck Hillen is jeugdprinses in Maasbree

Youri Buis | 10 jan 2026 21:49

Lees ook

Tarief hondenbelasting blijft gelijk in gemeente Beesel

Beesel is een van de drie Limburgse gemeenten waar de hondenbelasting in 2026 gelijk blijft. Eigenar...

Strooiwagens in Peel en Maas draaien overuren: “Nog genoeg voor de hele winter”

De gemeente Peel en Maas is volop bezig met het bestrijden van de sneeuw en gladheid. De buitendiens...

Gemeente onderzoekt toekomst schutterslokaal Egchel na vragen CDA

Schutterij Leonardus Panningen-Egchel gaat de huidige locatie verlaten vanwege de samenwerking met s...

Gemeente heeft plannen voor 267 nieuwe woningen: “Het is een flinke puzzel”

De gemeente Peel en Maas zet in op een forse uitbreiding van het woningaanbod. Verspreid over meerde...

CDA: “Molen Kessel niet verplaatsen”

Is alle commotie rondom de verplaatsing van de molen in Kessel voor niets geweest? Tijdens de raadsv...

Steeds meer afvaldumpingen in Peel en Maas: “Gemak van melden en dumpen speelt grote rol”

In de gemeente Peel en Maas neemt het aantal meldingen van zwerfafval en dumpingen de afgelopen jare...