Panningen, Netherlands

Zorgen over hoogspanningsroute in Meijel, Peelgeluk stelt zienswijze op

De mogelijke aanleg van een nieuwe hoogspanningsroute door onder andere Meijel leidt tot zorgen onder inwoners. Eén van de drie tracés die netwerkbeheerder TenneT onderzoekt in het kader van het project ‘Uitbreiding hoogspanningsnet Maasbracht–Eindhoven’, loopt vlak langs het dorp.
Bart Nelissen | 18 juni 2025 08:33 | Aangepast op 18 juni 2025 08:33
De uitbreiding is volgens het Ministerie van Klimaat en Groene Groei noodzakelijk om toekomstige stroomtekorten te voorkomen. De huidige verbinding zal vanaf 2030 niet meer voldoende capaciteit hebben, waardoor een tweede lijn nodig is.

Simonshoeksebos
"Naast mogelijke economische schade heeft de aanleg van het net ook een negatieve impact op de natuur", zo laat Peelgeluk weten. "De route doorkruist het Simonshoekse bos. Dit bos biedt een belangrijke habitat voor deze beschermde diersoort, en de aanleg van hoogspanningsmasten kan hun leefgebied ernstig verstoren." Daarom stelt Peelgeluk momenteel een zienswijze op, die later ter ondertekening wordt aangeboden. Peelgeluk wil met zoveel mogelijk steun uit het dorp een signaal afgeven aan TenneT.

Neerkant en Maasgouw
Niet alleen in Meijel is verzet. In Neerkant is een projectgroep in het leven geroepen om de belangen van het dorp te verdedigen. Daar loopt het tracé door het dorp. Ook in Maasgouw leven er zorgen. Vooral in Brachterbeek komt de leefbaarheid mogelijk in het geding.

De definitieve keuze van voor een tracé wordt later dit jaar verwacht.
Het zoekgebied met de tracés TenneT

Meest gelezen

Energizer afwezig op Panningse kermis

De redactie | 9 jul 2025 16:42

Naam 'Blokker' verdwijnt uit Panningen

De redactie | 10 jul 2025 08:53

LIVE: volg hier dag 2 van het OLS in Heythuysen

Jelle van de Steeg | 12 jul 2025 08:47

Lees ook

Meijelse Anne (21) terug in appartement na zware operatie in Spanje

Na weken van spanning, een complexe operatie en een intensief herstel op de intensive care en verple...

Recordaantal deelnemers aan Bijzonder Mobiel 4Daagse

De Bijzonder Mobiel 4Daagse die van 8 tot en met 11 juli plaatsvond, kende 130 deelnemers. Het betek...

Twee verdachten aangehouden na explosie in Meijel

De politie heeft twee verdachten aangehouden in het onderzoek naar de explosie van maandagnacht in M...

Explosie bij woning in Meijel

Bij een woning aan de Kerkstraat in Meijel is in de nacht van zondag op maandag een explosief tot on...

Fiets4Daagse De Peel opnieuw succes: “Mooi weer en veel gezelligheid”

De 48e editie van Fiets4Daagse De Peel nadert haar einde. Honderden deelnemers, jong en oud, geniete...

Plezier én natuur beleven met Fiets4Daagse De Peel

Fiets4Daagse De Peel komt er weer aan. Naast Deurne en Stiphout is ook Meijel een van de drie startp...