Panningen, Netherlands

Nominatie voor Gouden Loeki voelt voor Maasbreese broers 'extra bijzonder'

De broers Bas en Koen Janssen uit Maasbree zijn opnieuw genomineerd voor een Gouden Loeki, de prijs voor de beste reclamespot. Dit keer is hun campagne ‘Wie leest heeft een goed verhaal’ in de race. Het is gemaakt voor de Leescoalitie en benadrukt het belang van lezen, zeker nu steeds minder mensen regelmatig een boek lezen.
De redactie | 11 maart 2025 17:23 | Aangepast op 11 maart 2025 17:23
“Het is best bijzonder dat we tussen grote supermarkten en kerstmisreclames genomineerd zijn,” zegt Bas Janssen. “Die werken vaak met grote budgetten en uitgebreide producties, terwijl wij met een veel kleiner budget deze campagne hebben gemaakt. Dat we daar toch tussen staan, voelt heel speciaal.”

Frekkel
Enkele jaren geleden wonnen de broers al een Gouden Loeki met de populaire Staatsloterij reclame over het hondje Frekkel, dat wegloopt uit angst vervangen te worden als zijn baasje de hoofdprijs wint. “Die eerste keer dat we genomineerd werden en ook wonnen met Frekkel, was een enorme verrassing,” herinnert Bas zich. “Het tweede jaar hebben we opnieuw gewonnen met een andere reclame voor de Staatsloterij, maar nu is het een heel ander verhaal. Dit keer hebben we niet het grote budget van een supermarkt, maar toch staan we weer in de finale.”

Wie leest heeft een goed verhaal
De campagne ‘Wie leest heeft een goed verhaal’ ontstond vanuit het idee om het lezen te promoten door een liefdesverhaal te vertellen. “Het begon met een liedje: ‘The Book of Love’. “Dat inspireerde ons om een verhaal te maken over hoe boeken mensen samenbrengen."

Effect
“Dat zoveel mensen de campagne hebben gezien en dat het effect heeft – dat mensen sneller een boek oppakken – dat maakt ons echt trots. Het gaat hier niet om iets verkopen, maar om een maatschappelijk thema. Dat maakt deze nominatie extra bijzonder.”

Stemmen
Het publiek kan tot 16 maart stemmen via stergoudenloeki.nl. Volgende week wordt de winnaar bekendgemaakt. De broers houden hoop, al erkennen ze dat de concurrentie sterk is. “De aandacht die deze nominatie genereert voor het belang van lezen is al een winst op zich,” besluit Bas Janssen.

Lees meer over:

Maasbree|Gouden Loeki|

Lees ook

Geen Gouden Loeki voor Maasbreese broers

Het is de broers Bas en Koen Janssen uit Maasbree niet gelukt om donderdagavond de Gouden Loeki te w...

Groener plein en veiligere weg rondom Maasbreese school

Het schoolplein van de scholen in Maasbree krijgt een opknapbeurt en ook de verkeerssituatie rondom ...

Binnentuin opknappen en 5x Beringen Bos onderhouden tijdens NL Doet

Het was vrijdag en zaterdag NLdoet, de grote vrijwilligersactie van het Oranje Fonds. In bijna alle ...

Terugkijken: Optocht in Maasbree

Een bonte stoet met allerlei groepen, wagens en einzelgängers deden mee aan de Britse optocht van D'...

Plantenkwekerijen West Plant Groep ook failliet

Na het eerder uitgesproken faillissement van de moedermaatschappij van West Plant Groep in Maasbree,...

De Britse Boetezitting trekt weer vol plein

De Britse Boetezitting in Maasbree was ook dit jaar een succes. Ondanks het iets minder goede weer s...