De uit Veldhoven afkomstige Luuk Santing kwam in 2018 naar Bevo Hc, waar hij aansloot bij de B-jeugd. In de jaren erna werd hij jeugdinternational en stroomde hij door naar het eerste team van Bevo in de Super Handball League.
Uitdagende kans
Op het clubkanaal van Bevo reageert Santing op zijn aanstaande vertrek. “Het was een lastige beslissing om na zeven seizoenen deze fijne club te gaan verlaten. Ik heb een mooie, leerzame tijd gehad met goede trainers, enthousiaste supporters en geweldige teamgenoten. Deze stap naar Aalborg is voor mij een uitdagende kans om zowel handbal als een master op niveau te combineren. De livestream van Bevo Hc zal regelmatig aanstaan!”
Geen verrassing
Voor Bevo komt het vertrek van Santing niet als een verrassing. De clubleiding wist al langer dat deze transfer er mogelijk aan ging komen. De technische commissie is bezig met de zoektocht naar een opvolger voor de opbouwerpositie aan de linkerkant, maar spreekt wel de hoop uit dat Santing over twee jaar “met een flinke ervaring rijker” terugkeert bij de Panningse topclub.
Meer veranderingen
Santing is niet de enige Bevo-speler die de deur van sporthal De Heuf na dit seizoen achter zich dicht trekt. Ook aanvoerder Niek Jordens, Destin van Dijk, Joris Gillé, Sybren Stijweg en Niels Poot kiezen voor een nieuwe uitdaging. Hetzelfde geldt voor trainer/coach Hans van Dijk, die heeft besloten om komend jaar een sabbatical te nemen.
Vorige maand legde Ron Klemann namens de technische commissie uit dat het contract van Van Dijk niet wordt verlengd, omdat Bevo behoefte zou hebben aan een moderner type trainer. Oud-handballer Bartek Konitz en zijn vader Piotr Konitz zijn
aangesteld als trainersduo voor de komende twee seizoenen.
De vertrekkende spelers laten flinke gaten achter in de selectie, die komende zomer zal moeten worden versterkt. Met cirkelspeler Tim Claessens, middenopbouwer Melle van Katwijk en linkeropbouwer Mika de Wilde zijn enkele van die gaten al ingevuld. Sterkhouder Julian Mumme verlengde zijn verbintenis bij Bevo, net als de talenten Yoran Kremers en Janik van Zundert.