Panningen, Netherlands

Aanplant 30 hectare loofbos

Samen met Trees for All gaat Het Limburgs Landschap de komende 3 jaar in Limburg 30 hectare bos aanplanten. Het project levert een belangrijke bijdrage aan de verbetering van de biodiversiteit, aantrekkelijkheid van het landschap, leefbaarheid en CO2-reductie.
Willemien Wertz | 5 augustus 2020 11:33 | Aangepast op 5 augustus 2020 11:33
Dit najaar gaan de eerste bomen de grond in bij het Zwart Water in Venlo. In totaal worden door heel Limburg 136 000 bomen geplant. Wilfred Alblas, directeur-bestuurder van Het Limburgs Landschap: “Veel bossen in Noord- en Midden-Limburg zijn als naaldbos voor de productie van hout aangeplant op arme zandgronden. Dankzij Trees for All krijgen wij nu de kans om op de rijkere gronden juist gevarieerd loofbos aan te planten. Een geweldige aanwinst voor de natuur”.

Het Limburgs Landschap en Staatsbosbeheer hebben hun eigen gronden onder de loep genomen die geschikt zijn voor realisatie van meer bos. De locaties liggen verspreid door heel Limburg onder andere in de gemeente Peel en Maas. Meer informatie: https://treesforall.nl/project/limburg/ .

Foto loofbos: Wilfred Alblas

Lees ook

Dit kun je op de slotdag van Ut P&M Hoés verwachten

Tijdens dag 5 van Ut P&M Hoés staat Switch Helden volledig in het teken van de inzamelingsactie voor...

Kijk hier de Christmas Truckrun 2025 in zijn geheel terug

De Christmas Truckrun trok zaterdag door Peel en Maas. Het was een extra feestelijke editie, want he...

Documentaire van Baarlonaar Bart Hölscher best bekeken op NPO Doc

De best bekeken documentaire van dit jaar op NPO Doc is gemaakt door Baarlonaar Bart Hölscher. Met z...

Ut P&M Hoés 2025: bekijk hier alle reportages, interviews en optredens

Tijdens Ut P&M Hoés komt Peel en Maas volop in actie. Dit jaar wordt er geld opgehaald voor KiKa en ...

Schaatsbaan terug in Panningen: Winter Magic Peel en Maas geopend

Panningen heeft weer een schaatsbaan. Op het Raadhuisplein is vrijdag de winterattractie Winter Magi...

Eigenaren Plaza Beringe stoppen na 41 jaar

Cafetaria Plaza in Beringe sluit na 41 jaar de deuren onder de huidige eigenaren. Ingrid en Mat stop...