Panningen, Netherlands

Aanplant 30 hectare loofbos

Samen met Trees for All gaat Het Limburgs Landschap de komende 3 jaar in Limburg 30 hectare bos aanplanten. Het project levert een belangrijke bijdrage aan de verbetering van de biodiversiteit, aantrekkelijkheid van het landschap, leefbaarheid en CO2-reductie.
Willemien Wertz | 5 augustus 2020 11:33 | Aangepast op 5 augustus 2020 11:33
Dit najaar gaan de eerste bomen de grond in bij het Zwart Water in Venlo. In totaal worden door heel Limburg 136 000 bomen geplant. Wilfred Alblas, directeur-bestuurder van Het Limburgs Landschap: “Veel bossen in Noord- en Midden-Limburg zijn als naaldbos voor de productie van hout aangeplant op arme zandgronden. Dankzij Trees for All krijgen wij nu de kans om op de rijkere gronden juist gevarieerd loofbos aan te planten. Een geweldige aanwinst voor de natuur”.

Het Limburgs Landschap en Staatsbosbeheer hebben hun eigen gronden onder de loep genomen die geschikt zijn voor realisatie van meer bos. De locaties liggen verspreid door heel Limburg onder andere in de gemeente Peel en Maas. Meer informatie: https://treesforall.nl/project/limburg/ .

Foto loofbos: Wilfred Alblas

Meest gelezen

BBB ook grootste in Peel en Maas bij verkiezingen

De redactie | 16 mrt 2023 00:40

Politie beboet snelheidsduivel in Grashoek

De redactie | 15 mrt 2023 12:29

Sjloetingstied brengt ode aan Kepèl

De redactie | 17 mrt 2023 17:42

Burgemeester ontvangt 151 gouden bruidsparen

De redactie | 18 mrt 2023 11:59

Lees ook

Jorrit Hendrix verlaat PSV, middenvelder vertrekt naar Rusland

Zestien jaar speelde Jorrit Hendrix voor voetbalclub PSV. Maar hier komt binnenkort een einde aan. H...

Afspraken coronateststraat verdubbeld

Het aantal afspraken in de teststraten van de GGD Limburg-Noord is verdubbeld. Waar vorige week nog ...

De Limburger brengt speciale Oekraïne-krant uit

De abonnees van De Limburger ontvangen maandag, op de dag van delandelijke Giro 555-hulpactie, een ...

Wijzigingen in jurering Kinjer-OLS

Het Kinjer-OLS in Meijel kent dit jaar enkele wijzigingen. Er wordt niet meer gejureerd op de onderd...

Verkiezingen gestart: stembussen geopend

De stembussen voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn geopend. Er kan maandag en dinsdag vervroeg ges...

Lokaal Peel en Maas grootste partij in Peel en Maas

Lokaal Peel en Maas heeft maandag tot en met woensdag de meeste stemmen gekregen van de inwoners van...