Panningen, Netherlands

Campagne tegen overlast hondenpoep

De gemeente Peel en Maas start een campagne tegen overlast van zakjes hondenpoep. Hondeigenaren deponeren deze niet in de prullenbakken of nemen het mee naar huis, maar laten deze achter in rioolputjes.
Youri Buis | 8 januari 2020 10:25 | Aangepast op 8 januari 2020 10:25
Volgens wethouder Paul Sanders weten veel mensen niet dat een deel van het riool in Peel en Maas is losgekoppeld van de waterzuivering. Zodoende wordt regenwater snel weer via beken teruggebracht in de natuur, maar dat geldt dus ook voor de zakjes met hondenpoep.

Vorig jaar riep Waterschap Limburg alle inwoners van de provincie al op om geen rotzooi door de wc te spoelen of in het riool te gooien. Niet alleen het risico op verstoppingen is hiervoor een belangrijke reden; ook kost het veel geld om alle troep weer te zuiveren. De kosten hiervan betaalt iedere inwoner via de rioolbelasting.

Lees ook

Bekijk de foto’s van het P&M Liedjesfestival 2026

Het P&M Liedjesfestival 2026 vond zaterdag plaats in Neer. Amber Coolen uit Baarlo ging er met de wi...

IVN-lezing over de levensloop van de eik

De eik, van eikel tot imposante woudreus van meer dan duizend jaar oud. Jeroen Helmer laat je in zij...

Veel waarschuwingen bij controles in blauwe zone Panningen

Boa’s van de gemeente Peel en Maas hebben in december extra controles uitgevoerd in de blauwe zone i...

Rijk trekt extra geld uit voor Maaslijn

Het Rijk draagt maximaal €44,5 miljoen bij aan de financiële afwikkeling van de Maaslijn. Daarmee is...

Prins Tom Janssen wil vastelaovesseizoen samen vieren bij De Kook in Baarlo

Tom Janssen is dit seizoen uitgeroepen tot prins van Baarlo. Hij werd gevraagd op een verrassend mom...

PrinsenQuiz: Dörper Kuus tegen De Kook

In de tweede aflevering van de PrinsenQuiz strijden de prinsen van Helden tegen Baarlo.