Panningen, Netherlands
Terug

Dwars Door Limburg: Coby heeft minikerstdorp in huis

42d79476738c5f02811b7a038d4b7395.jpg

In de periode rond kerst maken mensen de meest bijzondere creaties. Van een prachtig versierde kerstboom tot een betoverend kerstdorp in de eigen woonkamer; niets kan te gek zijn. Coby uit Helden heeft ook zo’n kerstdorpje in huis.

 | Aangepast op
Passie
Veel inspiratie heeft Coby niet nodig, want ze barst van de ideeën in haar hoofd. “Mijn uitdaging is om wat ik daar zie, één-op-één in het klein te maken”, vertelt ze in het tv-programma Dwars Door Limburg. “Het is mijn passie. Geweldig dat ik dit kan en mag doen. Mijn vader zei altijd: Coby, doe wat je eigenlijk wil doen.”

Klein
Het minikerstdorp van Coby bestaat uit veel verschillende onderdelen: een slapende kerstman onder een warme deken, sneeuwpoppen en winterse portretten. Als de Heldense een dagje uit gaat, komt ze met een hoop inspiratie en ideeën terug. Vervolgens gaat ze aan de slag, in een schoenendoos. “Zo is het eigenlijk begonnen”, legt ze uit. “Als ik een zakcentje had, kocht ik het altijd op aan kleine spulletjes. Daar was ik altijd al gek van”, vervolgt Coby, die niet schroomt om haar minikerstdorp met de tijd mee te laten gaan.

Een trend is momenteel de grote diversiteit aan ornamenten voor in de kerstboom. Die heeft Coby ook verwerkt in de miniatuur-kerstbomen in haar kerstdorpje: kleine balletjes, poppetjes en paddenstoelen. Juist dat werken op kleine schaal vindt de Heldense heerlijk. “Ik zie overal iets anders in. Bij de kringloopwinkel in Panningen koop ik dingen waar mensen nog niet eens over nadenken. Ik heb al in mijn hoofd wat het gaat worden.”

Ongeduldig
Toch gaat er ook wel eens iets mis. Geduld is meestal een schone zaak, weet Coby, al is dat soms makkelijker gezegd dan gedaan. “Ieder balletje is er één voor één ingelijmd en die vallen op de grond. En geduld heb ik niet, dat is het leuke ervan. Ik ben een heel ongeduldig mens, zegt mijn man altijd”, lacht Coby. Voor de mensen die ook een eigen kerstdorpje willen optuigen, heeft ze één ultieme tip: eerst heel veel verzamelen. “Je moet veel spullen hebben, want anders kun je niets maken. En daarna gewoon beginnen.”

Eerder bracht Omroep P&M al een bezoek aan Jac uit Maasbree. Die reportage zie je hier.

Lees ook

Memphis Rose.jpg

Agenda

Memphis Rose brengt Johnny Cash tot leven

Memphis Rose brengt een eerbetoon aan Johnny Cash dat je niet mag missen. Met baritonstem en samenspel met June Carter Cash nemen ze je mee door zijn hits en ballads.

Patrick Nederkoorn.jpg

Agenda

Patrick Nederkoorn in ‘Uit de klauwen’ in DOK6 Theater

Patrick Nederkoorn komt met een nieuwe cabaretvoorstelling over menselijke hoogmoed. In 'Uit de klauwen' verhuist hij met vrouw en kind van de stad naar een hutje in het bos, vol bomen, spinnen en teken.

Iftar Reuver 2026.png

Buurtiftar in Reuver brengt inwoners samen tijdens Ramadan

In gemeenschapshuis De Schakel in Reuver is maandagavond een buurtiftar gehouden. Tijdens de bijeenkomst kwamen inwoners van verschillende achtergronden samen om na zonsondergang het vasten te verbreken. Dit jaar waren voor het eerst ook Oekraïners betrokken bij de voorbereidingen.

Debat 2026.jpg

Gemeenteraadsverkiezingen

Wil jij het lijsttrekkersdebat bijwonen?

Op dinsdag 17 maart gaan de lijsttrekkers van Peel en Maas voor de laatste keer in debat voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dat doen ze in DOK6 Theater in Panningen.

Bertha van den Brink imker hoornaar.jpg

Aziatische hoornaar actief: meld en help bestrijden

In Maasbree is de eerste Aziatische hoornaar-koningin gesignaleerd en gedood. Imkers en inwoners worden nu opgeroepen alert te zijn op de aanwezigheid van deze invasieve soort, ze te melden en waar mogelijk te bestrijden.

Hangjongeren stock ai.png

Inwoners Panningen en Baarlo ervaren overlast door hangjongeren

Inwoners van Panningen en Baarlo ervaren overlast door hangjongeren op meerdere plekken in de gemeente. Volgens de fractie van Lokaal Peel en Maas gaat het onder meer om het centrum van Panningen, Panningerveld, de omgeving van speelterrein De Kazing in Baarlo en rond het Bouwens van der Boijecollege. Bewoners geven aan dat ze zich soms onveilig voelen door geluidsoverlast, dealactiviteiten en vervuiling.