Panningen, Netherlands

Fans enthousiast na première Rowwen Hèze-docu ‘Blieve Loepe’

Ruud Lenssen uit Broekhuizenvorst maakte de documentaire ‘Blieve Loepe’. Jelle van de Steeg
In een volle zaal met de bandleden en hun vrienden en familie, de makers én fans beleefde de Rowwen Hèze-documentaire ‘Blieve Loepe’ woensdagavond de première in ‘t Gasthoes in Horst. Bezoekers prezen achteraf vooral de openheid van de band in de documentaire.
Jelle van de Steeg | 11 december 2025 14:30 | Aangepast op 11 december 2025 14:30
“Ik vond het een heel open documentaire”, vertelt iemand. “Complimenten aan Ruud, dat vond ik echt geweldig.”

Bucketlist
Het idee voor de documentaire lag er al langer en was een soort bucketlist-dingetje voor documentairemaker Ruud Lenssen. “Dat idee had ik al langer met bevriende cameraman Ruud Geuijen”, vertelt Lenssen. “Maar we zeiden tegen elkaar dat we misschien moesten wachten tot ze zouden stoppen, een afscheidsfilm.”

Jubileum
Van stoppen is bij Rowwen Hèze geen sprake, wel van een jubileum: in 2025 bestaat de band 40 jaar. “Nu was het jubileum hier en volgens mij stoppen ze niet en gaan ze door tot aan het graf, zeg maar. En het jubileum was ook een mooie aanleiding”, vervolgt Lenssen.

NTR
Het idee kwam uiteindelijk van NTR, een Nederlandse publieke omroep. “Toen hebben we het management gebeld en die waren meteen enthousiast, de band was ook meteen enthousiast en een jaar later staan we hier”, vertelt Lenssen.

Slotconcert
Naast het jubileum van de band, staat ook het grootste thuisconcert van de band ooit centraal in de documentaire. Dat werd gehouden op 7 en 8 november, wat betekende dat de documentaire vier weken voor première nog in ontwikkeling was. “Het was een race tegen de klok”, vertelt Lenssen over dat proces.

“Enorm veel stress gehad, tussendoor ook nog vader geworden van mijn tweede kindje. Maar nu valt het allemaal van me af. Mooie recensie in de krant, de band is tevreden. Dan is het het waard geweest.”


Lees ook

De Week van Hier: verkiezingen naderen en documentaire ‘Milou’s strijd gaat door’

In een nieuwe uitzending van De Week van Hier is Geert Gabriëls, kandidaat-Kamerlid voor GroenLinks/...

Vanavond op tv: documentaire over volkstuin D’n Haof

Maandagavond (Tweede Pinksterdag) zendt Omroep P&M een documentaire uit over D’n Haof in Horst. In d...

Inwoners Beesel genieten van docu Draaksteken tijdens Limburg Film Festival

De documentaire Geluif in 't Goeje, geregisseerd door Suzanne Raes, gaat over het zevenjaarlijkse Dr...

Maasbreese journalist wint Emmy Award voor documentaire

Camerajournalist Bram Janssen uit Maasbree heeft een Emmy Award gewonnen. Deze kreeg hij voor zijn d...

Documentaire over Draaksteken in première op Nederlands Film Festival

De documentaire ‘Geluif in ‘t Goeje’ over het Draaksteken schitterde afgelopen weekend op het Nederl...

Documentaire Draaksteken geselecteerd voor Gouden Kalf competitie

De documentaire Geluif in ’t Goeje over Beesel en het Draaksteken gaat in september in première tijd...