Panningen, Netherlands

Fiets mee op de Open Imkerijdagen

Imkervereniging Horst e.o. bestaat 110 jaar. Op zondag 13 juli is er een Open Imkerijdag en zijn er twee fietstochten georganiseerd.
De redactie | 7 juli 2025 19:11 | Aangepast op 7 juli 2025 19:11
Tijdens deze open dag krijgen bezoekers alle informatie over diverse soorten bijen, de twee soorten hoornaars, hommels, wespen en andere insecten.

‘t Zoemhukske is de startlocatie van een regionale fietsroute, waarbij je langs deelnemende imkers komt. Er is veel aandacht voor het leefgebied van bijen, niet alleen de honingbij maar ook de wilde bijen. Hiervoor zijn bijzondere plekken in de route opgenomen.

Je kunt gratis meedoen aan de fietstochten in Noord-Limburg tijdens de open imkerijdagen op 13 juli. Er is een fietstocht in de omgeving van Horst en een ten zuiden van Venlo. De fietstochten kunnen overal in de route gestart worden tussen 10.00 en 17.00 uur. De routes zijn ongeveer 24 km. De locaties zijn te bezoeken tussen 10.00 en 16.00 uur.

De fietstocht in Horst start in het Zoemhukske, Kasteellaan 3. Hier is onder andere een demonstratie van honing slingeren. In de tuin kan een wandeling gemaakt worden. Verder zijn er vrijwilligers die vertellen over bijvriendelijke planten en de imkerij van het Zoemhukske. De route voert langs enkele imkers en Landgoed de Gortmeule.

De fietsroute ten zuiden van Venlo start in de Kloostertuin Sint Michaël Steyl. In de tuin kun je de kloosterimkerij en Roberts Kruidentuin bezoeken. Verder voert de route langs het Burgerbos in Reuver, Abdij Ulingsheide en De Kruidentuin Tegelen bij de Holtmühle.

Kijk voor meer info op www.zoemhukske.nl.

Lees ook

Ut P&M Hoés: fractie PvdA/GroenLinks komt spinnen en levert cheque af

Leden van PvdA/GroenLinks kwamen woensdag langs op de eerste dag van Ut P&M Hoés 2025. Zij kwamen sp...

Guus van den Heuvel en Mark van den Beucken verlengen contract bij BEVO HC

Handballers Guus van den Heuvel en Mark van den Beucken hebben hun contract bij HUMBY BEVO HC verlen...

CDA: “Molen Kessel niet verplaatsen”

Is alle commotie rondom de verplaatsing van de molen in Kessel voor niets geweest? Tijdens de raadsv...

Steeds meer afvaldumpingen in Peel en Maas: “Gemak van melden en dumpen speelt grote rol”

In de gemeente Peel en Maas neemt het aantal meldingen van zwerfafval en dumpingen de afgelopen jare...

Raad akkoord met extra investering Buurtcollege, wil wel vinger aan de pols houden

De gemeenteraad van Peel en Maas is dinsdagavond akkoord gegaan met een extra investering van ruim 3...

Oproep: stuur jouw nominaties in voor het Sportgala Peel en Maas 2025

Stichting Sportgala Peel en Maas roept inwoners en sportverenigingen op om sporters en sportploegen ...