Panningen, Netherlands

Innovatieve toepassing maakt dijk Beesel sterker

Bij de dijk aan de Maas in Beesel worden vanaf dinsdag bentonietmatten aangebracht. Deze matten bestaan uit in textiel ingepakte klei. Hierdoor krijgt de dijk een waterdichte laag en hoeft er geen hoogwaardige klei meer aangebracht te worden.
De redactie | 26 juli 2022 16:28 | Aangepast op 26 juli 2022 16:28
Het is de eerste keer dat in een dijk in Nederland deze vorm wordt toegapast. Eerder gebeurde dat al in het voorland van de dijk in Neer. “Het is belangrijk om innovatieve ontwikkelingen in te zetten binnen onze projecten. Doel is om de dijkversterkingen beter, sneller en/of goedkoper te maken", vertelt Jos Teeuwen, bestuurslid Waterschap Limburg.

Hoogwaterbescherming
In Duitsland wordt deze techniek al jaren toegepast op dijken. Het is een pilot op basis van een innovatie beschikking van het hoogwaterbeschermingsprogramma.

Minder klei
Er is minder klei nodig dan en er worden minder strikte eisen gesteld aan de afdekkende kleilaag voor de dijkversterkingen. Hierdoor zijn er meer mogelijkheden voor het gebruiken van grond uit het gebied zelf en kan de klei voor andere toepassingen worden toegepast.

Lees ook

Inzameling oud ijzer in Beesel

Muziekvereniging KlanQ gaat op 14 oktober oud ijzer inzamelen in Beesel. Inwoners van het dorp kunne...

Na drie jaar weer leven in Hoeve de Bongerd

Bijna drie jaar lang lag het pand leeg, maar sinds deze zomer kunnen er weer gasten ontvangen worden...

Man op invalidefiets overleden na aanrijding in Beesel

In Beesel is donderdagmiddag een man op een invalidefiets omgekomen na een aanrijding. Reanimatie en...

Terugblik op Draaksteken: Goeje det Besjteit

Na zes voorstellingen is er zaterdag een einde gekomen aan het Draaksteken 2023. Zo'n 15.000 bezoeke...

Burgemeester speelt mee met laatste voorstelling Draaksteken

Burgemeester Bob Vostermans heeft zaterdag een inkijkje gekregen bij de opvoering van het Draaksteke...

Bakkerij Broekmans blijft open in Beesel

Bakkerij Broekmans blijft open in Beesel. De vestiging kampte met een personeelstekort. Aan Omroep P...