Panningen, Netherlands

Nieuwe weg voor uitbreiding bedrijventerrein in Maasbree

Voor de uitbreiding van bedrijventerrein De Schor in Maasbree stelt het college van Peel en Maas voor om een nieuwe weg aan te leggen die het terrein verbindt met de Provincialeweg, N275.
Youri Buis | 15 november 2023 15:13 | Aangepast op 15 november 2023 15:13
5 hectare
Er is veel vraag naar een uitbreiding van de bedrijventerreinen in Peel en Maas. Wethouder Wanten stelt vragen te krijgen van zo’n 16 bedrijven die willen uitbreiden. Het gaat vooral om midden- en kleinbedrijven die ruimte nodig hebben van samen in totaal 5 hectare.

Scenario’s
De gemeente heeft als voorkeur om ten noorden van het huidige bedrijventerrein een uitbreiding te maken. Dat betekent wel dat er een nieuwe aantakking moet komen van de weg. De gemeente heeft vier scenario’s in kaart gebracht. De variant met de aansluiting op de N275 heeft de voorkeur. Mogelijk wordt dit een rotonde. Een onderzoek moet worden gedaan om te bekijken hoe dit verder vorm krijgt. De provincie Limburg heeft inmiddels al aangegeven zich te kunnen vinden in dit voorstel.

Haalbaarheid
Een haalbaarheidsstudie moet leiden tot een definitief ontwerp. Hier moet de gemeenteraad aan het eind van dit jaar goedkeuring voor geven. De studie moet in de tweede helft van 2025 aan de raad worden gepresenteerd.

Meest gelezen

Thuis kijken bij Susan Derckx

Jelle van de Steeg | 15 mrt 2025 17:31

Stroomstoring in Panningen en omgeving

De redactie | 14 mrt 2025 07:58

Gratis compost voor inwoners van Peel en Maas

Jelle van de Steeg | 16 mrt 2025 16:34

Lees ook

Binnentuin opknappen en 5x Beringen Bos onderhouden tijdens NL Doet

Het was vrijdag en zaterdag NLdoet, de grote vrijwilligersactie van het Oranje Fonds. In bijna alle ...

Inwoners Giel Peetershof willen aanvullend onderzoek rond uitbreiding

Inwoners van de woonwijk Giel Peetershof in Egchel pleiten voor aanvullend onderzoek rond de beoogde...

Nominatie voor Gouden Loeki voelt voor Maasbreese broers 'extra bijzonder'

De broers Bas en Koen Janssen uit Maasbree zijn opnieuw genomineerd voor een Gouden Loeki, de prijs ...

Terugkijken: Optocht in Maasbree

Een bonte stoet met allerlei groepen, wagens en einzelgängers deden mee aan de Britse optocht van D'...

Afstand tussen akkers en woningbouw discussiepunt rond uitbreiding Giel Peetershof

Bij het uitbreiden van de Egchelse woonwijk Giel Peetershof wordt de afstand tussen de akkers en won...

Plantenkwekerijen West Plant Groep ook failliet

Na het eerder uitgesproken faillissement van de moedermaatschappij van West Plant Groep in Maasbree,...