Panningen, Netherlands

Aantal oldtimers in Peel en Maas en Beesel hoger dan zes jaar terug

Het aantal oldtimers uit de gemeenten Peel en Maas en Beesel zijn hoger dan zes jaar terug. Dat blijkt uit cijfers van het CBS. Het gemiddelde aantal oldtimers per 1000 inwoners ligt in beide gemeenten ook hoger dan het Limburgs gemiddelde.
Jari Janssen | 5 april 2024 13:50 | Aangepast op 5 april 2024 13:50
Hoger dan gemiddeld
Per 1000 inwoners zijn er 24 oldtimers in de gemeente Peel en Maas. In Beesel zijn dat 21,5 oldtimers per 1000 inwoners. Het Limburgs gemiddelde ligt op 18,7. De gemeenten Brunssum (13,5), Heerlen (13,0) en Maastricht (10,1) hebben gemiddeld gezien de minste oldtimers.

Stijging
In Peel en Maas zijn er 904 oldtimers geregistreerd. Oldtimers zijn auto’s van 40 jaar of ouder. In Beesel ligt dat aantal op 241. Inmiddels zijn er in Nederland zo’n 217.000 old-timers te vinden. Dat is 25 procent meer dan in 2018.

Ongeveer een op de zeven oldtimers is van Volkswagen. Daarmee is het koploper vlak voor Mercedes en Citroën.

Lees meer over:

Auto|CBS|

Meest gelezen

Luc van den Kerkhof prins in Maasbree

De redactie | 18 jan 2025 22:04

Brand op zorglocatie in Helden

De redactie | 22 jan 2025 10:17

Jeugdheerers komen uit in Helden en Kessel

De redactie | 18 jan 2025 22:17

Vernielingen bij kunstwerken in Baarlo

Eric Reijnders | 20 jan 2025 10:22

Lees ook

Auto op de kop in sloot na eenzijdig ongeval in Maasbree

Bij een eenzijdig ongeval in Maasbree is donderdag een personenauto op de kop in een sloot terechtge...

Getuigen gezocht van (poging tot) autodiefstal in Reuver

In de nacht van maandag op dinsdag is in Reuver geprobeerd om een auto te stelen. De auto stond gepa...

Gewonden na ongeval tussen auto en vrachtwagen in Koningslust

Bij een ongeval tussen een vrachtwagen en personenauto in Koningslust zijn maandag twee personen gew...

Een derde van inwoners Peel en Maas geeft geen toestemming voor orgaandonatie

Dertig procent van de volwassenen in de gemeente Peel en Maas geeft geen toestemming voor orgaandona...

Gemeente Beesel hoogste aantal ziekenhuisopnames na spijsverteringsklachten in Limburg

De gemeente Beesel heeft het hoogste aantal ziekenhuisopnames na spijsverteringsklachten als dit omg...

Auto in brand op A67

Een auto is donderdagavond volledig in vlammen opgegaan op de A67 ter hoogte van Grashoek.