Panningen, Netherlands
Terug

Baarlose kerk krijgt nieuw leven: appartementen, dorpshuis en B&B in toren

kerk baarlo 2.jpg

De toekomst van de Sint Petruskerk in Baarlo krijgt steeds meer vorm. Na een drukbezochte informatiemarkt en twee succesvolle inloopdagen, waarbij zo’n 1.000 bezoekers werden geteld, is gekozen voor Architectenzaak om de herbestemming van de kerk verder uit te werken.

Tijdens de informatiemarkt presenteerden vier architectenbureaus hun plannen. Uit een enquête onder circa 145 bezoekers bleek een lichte voorkeur voor het ontwerp van WY Architecten, maar uiteindelijk gaf de financiële haalbaarheid de doorslag. Het bestuur koos daarom voor Architectenzaak.

Breed draagvlak onder inwoners
De enquête laat zien dat er breed draagvlak is voor een nieuwe invulling van de kerk. Inwoners zien vooral een combinatie van wonen, ontmoeting en toegankelijkheid als wenselijk. Zo geeft ruim 65 procent aan dat de kerk openbaar toegankelijk moet blijven voor bijvoorbeeld culturele activiteiten, een bibliotheek en verenigingen.

Ook woningbouw kan op steun rekenen, mits deze betaalbaar blijft voor Baarlonaren, zoals starters en senioren. Daarnaast staat een meerderheid voorzichtig positief tegenover het idee van een coöperatie, al is er behoefte aan meer duidelijkheid over financiën en risico’s.

villa3.jpg

Kerk blijft toegankelijk
In het plan van Architectenzaak blijft de kerk nadrukkelijk “van en voor Baarlo”. De dagkapel blijft in gebruik als kerkruimte, terwijl de begane grond wordt ingericht als dorpshuis met ruimte voor ontmoeting, horeca en culturele activiteiten.

Op de verdiepingen komen ongeveer veertien appartementen. Daarnaast wordt de markante kerktoren omgevormd tot een toeristische trekpleister met acht torensuites voor bed & breakfast.

Nieuwe entree aan de Markt
Een belangrijke verandering is de nieuwe entree aan de Markt. De huidige trappen rondom de kerk verdwijnen en maken plaats voor een toegankelijke ingang op maaiveldniveau. Ook komt er meer groen, met terrassen en pluktuinen rondom de kerk.

Vervolgstappen
De komende periode worden de plannen verder uitgewerkt. Daarbij wordt opnieuw ingezet op samenwerking met inwoners, ondernemers en andere betrokkenen uit Baarlo.

kerk3.jpg

Lees ook

coppie.jpg

Politie introduceert koffietuktuk in de wijk

De wijkagenten van Politie Horst Peel en Maas beschikken drie weken over een nieuw voertuig: een tuktuk met de naam “Coppie Koffie”. Met het voertuig trekken agenten de komende weken door verschillende wijken in Peel en Maas.

Grote schade na natuurbrand in Heldense bossen: “Veel jonge dieren gestorven”

Wie nu door het bosgebied tussen Helden en Kessel wandelt, ziet vooral zwartgeblakerde bomen en verbrande struiken. Ruim een week na de grote natuurbrand is de impact op de natuur nog altijd enorm zichtbaar. In totaal ging ongeveer vier hectare bos verloren.

1000106765.jpg

Bevo bereikt na sensationele comeback finale van Super Handball League

De handballers van HUMBY BEVO HC hebben zaterdagmiddag op spectaculaire wijze de finale van de Super Handball League bereikt. In Sporthal Glanerbrook in Geleen knokte de ploeg uit Panningen zich terug van een achterstand van zeven doelpunten om uiteindelijk met 38-37 te winnen van topfavoriet Sporting Pelt.

maasveld2.jpg

College Beesel wil voorkeursrecht Maasveld behouden

Het college van de gemeente Beesel wil het voorkeursrecht op bedrijventerrein Maasveld behouden. Dat voorkeursrecht werd in oktober vorig jaar ingesteld om de gemeente meer regie te geven over de toekomstige ontwikkeling van het gebied.

zvv beringe.png

ZVV Beringe bereikt halve finale na comeback

ZVV Beringe heeft zich geplaatst voor de halve finale voor een promotieplek na een spectaculaire overwinning op ZVV Twente. In een enerverend duel trok de ploeg uiteindelijk met 5-4 aan het langste eind, nadat het eerder nog tegen een 1-4 achterstand aankeek.

Verzamelaarsbeurs.jpg

Agenda

Verzamelaarsbeurs Meijel

Verzamelaarsvereniging De Peelstreek uit Meijel organiseert weer haar maandelijkse ruilbeurs.