Panningen, Netherlands

Brandweerkorpsen uit Peel en Maas ondersteunen bij grote stalbrand in Heibloem

In Heibloem is zaterdagnacht een grote brand uitgebroken in een kippenstal. Verwacht wordt dat 50.000 kippen het niet hebben overleefd. Meerdere brandweereenheden uit Peel en Maas hebben ondersteund bij het blussen van de brand.
Youri Buis | 14 juni 2025 13:00 | Aangepast op 14 juni 2025 13:00
BZV-boer John
Rond 4.40 uur kwam de eerste melding binnen bij de meldkamer. De brand begon in een loods voor mestopslag en sloeg snel over naar de naastgelegen kippenstal. Het gaat om het kippenbedrijf van boer John Nouwen, die afgelopen seizoen meedeed aan het televisieprogramma Boer Zoekt Vrouw. Volgens John telt zijn bedrijf in totaal 200.000 kippen, waarvan er 50.000 zijn omgekomen bij de brand.

Opschalingen
Binnen een half uur werd er opgeschaald naar ‘zeer grote brand’ en vanaf 5.45 uur werd er GRIP 1 afgekondigd. Dit houdt in dat verschillende hulpdiensten samenwerken onder één centrale leiding. De situatie was zo ernstig dat er vanaf 7.30 uur zelfs sprake was van GRIP 2, wat wordt afgekondigd als mensen in een groot gebied rondom een incident er last van hebben. Er wordt dan regionaal gecoördineerd.

Deeltjes zonnepanelen
Vanwege de diverse opschalingen werden brandweerkorpsen uit de hele regio opgeroepen. Zo ook meerdere eenheden uit Peel en Maas, waaronder Meijel, Maasbree, Panningen en Kessel.

Er zijn volgens de brandweer geen schadelijke stoffen vrijgekomen bij de brand, maar er liggen wel deeltjes van zonnepanelen verspreid in het gebied tussen Heibloem en recreatiepark de Leistert in Roggel. Het is nog niet duidelijk hoe de brand is ontstaan.

Lees meer over:

Heibloem|Brand|Brandweer|Kippen|

Meest gelezen

Energizer afwezig op Panningse kermis

De redactie | 9 jul 2025 16:42

Naam 'Blokker' verdwijnt uit Panningen

De redactie | 10 jul 2025 08:53

LIVE: volg hier dag 1 van het OLS in Heythuysen

De redactie | 6 jul 2025 12:07

Lees ook

Brand bij Bufkes in Panningen leidt tot veel rookschade, omwonenden geëvacueerd

De brand bij broodjeszaak Bufkes in Panningen heeft woensdagavond veel schade aangericht. Het gaat v...

Veel rook bij brand in gebouw Bufkes in Panningen

In het pand van broodjeszaak Bufkes, in het centrum van Panningen, is woensdagavond brand uitgebroke...

Tuinbrand slaat over op appartement in Reuver

In Reuver is donderdagmiddag brand uitgebroken aan de Wildenkamp. De brand begon in de tuin en sloeg...

Bewoners blussen brand in eigen woning in Reuver

Bewoners van een woning in Reuver hebben vrijdag in alle vroegte brand in hun eigen woning geblust.

Kinderen stoken vuur langs spoor in Beesel, brandweer voert ‘goed gesprek’

De brandweer is donderdagavond uitgerukt voor een bermbrand aan de Hovergelei in Beesel, vlak langs ...

Twee branden op één avond in Peel en Maas

Twee branden zijn maandagavond gemeld in de gemeente Peel en Maas. Rond 19.30 uur brak brand uit in ...