gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Carnavalsverenigingen sturen open brief aan minister Dijkgraaf

8a7d62484b20995a7fc31fd474b0cd40

De Samewirkende Limburgse Vastelaovesvereniginge Limburg (SLV Limburg) heeft een open brief gestuurd naar het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Bart Maes, president van SLV Limburg, richt zich namens de vereniging aan minister Robbert Dijkgraaf.

 | Aangepast op
De brief is gepubliceerd op de website van SLV Limburg. Reden van de brief is de eindtoets voor basisscholen die komend jaar gelijktijdig met de start van de Vastelaovend gepland staat, namelijk in februari. Ook binnen en buiten de schoolomgeving worden er diversie carnavalsactiviteiten georganiseerd. Met name de oudste groep basisschoolleerlingen zijn sterk betrokken bij carnaval.

“Het ministerie heeft scholen geïnformeerd dat ze 'het evenement' carnaval maar moeten verplaatsen. Maar, beste Minister, carnaval is géén evenement! Carnaval of beter gezegd vastelaovend is dynamisch immaterieel erfgoed; liedjes, verhalen, dialecten, rituelen, gebruiken en tradities,” zo begint Bart Maes de brief. “Dit immaterieel erfgoed wordt steeds opnieuw vormgegeven in samenhang met maatschappelijke veranderingen en in interactie met de sociale omgeving. Het wordt van generatie op generatie doorgegeven. Het is de schakel tussen heden, verleden en toekomst,” vervolgt hij.

Verder schrijft Maes: “Het is cultuur van nu, geeft een gevoel van verbondenheid met vorige generaties en is tegelijkertijd ook toekomstgericht omdat mensen het willen doorgeven aan volgende generaties. Immaterieel erfgoed is een levende en dynamische vorm van erfgoed, die zich aanpast aan en mee verandert met de tijd.”

De brief eindigt met een duidelijke boodschap. “Wij vragen de Minister dat het ministerie carnaval niet meer als evenement aanmerkt en beschouwen dit als een eenmalig omissie van de beleidsmakers,” zo valt te lezen.

Lees ook

27-10IVNMeer bomen

Agenda

IVN Informatieavond: Wil jij ook bomen en struiken verplanten?

Meer Bomen Nu en IVN Helden e.o. organiseren een informatieavond en ideeën uitwisselingsavond voor oogstlocaties en plantlocaties van bomen en struiken. In de winter worden de bomen en struiken in Peel en Maas verplant.

Sjiwa Baarlo

55 jaar Sjiwa in Baarlo: ‘Het zit gewoon in je bloed’

Wat in 1971 begon als een ontmoetingsplek voor jongeren in een kelder, is 55 jaar later uitgegroeid tot een begrip in Baarlo. Jongerencentrum Sjiwa viert komend weekend het 55-jarig bestaan met een groot feest. Voor vrijwilligers Danny Geurts en Dirk Klerken is Sjiwa veel meer dan alleen een plek om uit te gaan. Het is een belangrijk onderdeel van hun leven.

Begraafplaats Reuver

Plannen voor begraafpark Reuver lopen vertraging op door geldgebrek

De plannen om de algemene begraafplaats in Reuver om te vormen tot een begraafpark lopen vertraging op. De gemeente Beesel heeft onvoldoende financiële middelen om de herinrichting uit te voeren. De gemeenteraad krijgt de vernieuwde visie op de begraafplaats naar verwachting pas in de loop van 2027 te zien. Dat blijkt uit antwoorden van het college op vragen van het CDA.

Kabouterpad(Marijke Vaes)

Agenda

Herfstfeest op het Kabouterpad in De Peel

De herfst is begonnen en dat vieren de kabouters in De Peel met een gezellig herfstfeest!

OLS schietbomen

Uitzondering op Europees loodverbod voor Limburgse schutterijen definitief

De Limburgse schutterijen mogen loden kogels blijven gebruiken bij hun traditionele schuttersfeesten. Een bezwaarprocedure bij het Europees Parlement is deze week afgerond zonder dat er formeel bezwaar is gemaakt tegen de uitzondering. Daarmee is de regeling definitief.

AED 1

Meer AED’s in de regio: acht erbij in Peel en Maas

Het aantal geregistreerde AED’s in Peel en Maas is in 2026 gestegen van 68 naar 76. Ook in Beesel zijn er meer apparaten om mensen met een hartstilstand te helpen. Daar kwamen er drie AED’s bij.