Panningen, Netherlands
Terug

Commissie vraagt om meer informatie voor plannen uitbreiding varkenshouderijbedrijf Egchel

8f40fb3d0361d65c93561d3073ade99a.jpg

De Commissie voor de milieueffectrapportage adviseert de gemeente Peel en Maas om opnieuw om de milieueffectrapportage voor uitbreiding van een veehouderij in Egchel verder aan te vullen met informatie.

 | Aangepast op
Een ondernemer aan De Horsten in Egchel wil graag uitbreiden. Op de huidige locatie zijn al een zeugenstal, twee biggenstallen en een tijdelijke mestverwerkingsinstallatie in gebruik. De eigenaar wil het bedrijf uitbreiden met drie nieuwe zeugenstallen, drie biggenstallen en verschillende andere gebouwen en installaties. Om dit te realiseren, wil de gemeente stikstofruimte gebruiken die in een eerder verleende vergunning beschikbaar is gesteld.

Beoordeling
De Commissie voor de milieueffectrapportage heeft op verzoek van de gemeente het milieueffectrapport en de aanvulling daarop beoordeeld. Hoewel het rapport na een eerder advies op enkele punten is verbeterd, zoals de verduidelijking van de effecten op flora en fauna, geur, gezondheid en waterhuishouding, blijft de commissie bezorgd over de onderbouwing van de hoogte van de ammoniakuitstoot in relatie tot de omliggende Natura 2000-gebieden.
De commissie wijst erop dat de milieueffectrapportage uitgaat van de veronderstelling dat de stikstofruimte uit een eerder verleende vergunning kan worden ingezet voor dit plan. Maar sinds de vergunning in 2020 werd verleend, is de toestand van de natuur verslechterd en zijn er meer activiteiten gepland, wat leidt tot hogere emissies dan destijds werd vergund.

Aanvullen
De commissie adviseert om het MER verder aan te vullen voordat er een besluit wordt genomen over het bestemmingsplan. Specifiek adviseert ze om de onderbouwing van de stikstofberekeningen te verbeteren. Ook de gevolgen voor de Natura 2000-gebieden moeten nauwkeuriger worden beoordeeld.

Lees meer over:

|

Lees ook

john timmermans.png

Verkiezingen

John Timmermans over verkiezingen in Peel en Maas: ‘Het blijft altijd spannend’

Met de gemeenteraadsverkiezingen in aantocht maken lokale politici zich op voor de laatste dagen campagne. Voor John Timmermans, nummer twee op de lijst van het CDA in Peel en Maas, is het niet de eerste keer dat hij verkiezingskoorts ervaart. Sinds 1994 staat hij al op de kieslijst.

mathijs stocks.jpg

Samen Verder wil groeien en meebesturen in Beesel

Mathijs Stocks, lijsttrekker van de lokale partij Samen Verder, kijkt met vertrouwen naar de komende gemeenteraadsverkiezingen in Beesel. “Ik ben goed ontvangen en merk dat er prettig samengewerkt wordt tussen coalitie en oppositie,” zegt Stocks. “We hebben flinke ambities en willen actief meebesturen.”

Schermafbeelding 2026-03-10 150726.png

Wat willen partijen met werk, ondernemen en belastingen?

Werken, ondernemen en lokale belastingen spelen een belangrijke rol in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen. Politieke partijen in Peel en Maas hebben verschillende ideeën over hoe de lokale economie zich moet ontwikkelen en welke rol de gemeente daarbij heeft.

FotoSverre.jpg

Bevo HC haalt linkerhoek Sverre Jansen naar Panningen

HUMBY BEVO HC heeft zich voor komend seizoen versterkt met de komst van Sverre Jansen. De 19-jarige linkerhoekspeler komt over van HV Tachos en geldt als een van de talentvolle spelers uit de Brabantse handbalopleiding.

1766410804212.jpg

Column: ‘Jong en CDA? Jazeker!’

Toen ik afgelopen zomer binnen mijn familie- en vriendenkring vertelde dat ik vastberaden was om voor CDA Peel en Maas de gemeenteraad in te gaan, werd ik in eerste instantie verbaasd aangekeken. Ik kreeg consequent dezelfde twee vragen: “Waarom de gemeenteraad?” en “Waarom het CDA?”. Ik kan mij voorstellen dat meerdere lezers deze vraag hebben. Laat ik ze alle twee toelichten.

Weekend.jpg

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.