Panningen, Netherlands

De Berckt moet definitief boete betalen, Peter Gillis wil koop afdwingen

Vakantiepark De Berckt in Baarlo.
Vakantiepark De Berckt in Baarlo heeft van de rechter te horen gekregen dat het een boete van 1 miljoen euro moet betalen. De boete werd opgelegd omdat er arbeidsmigranten woonden op het park, terwijl dat niet is toegestaan.
De redactie | 11 april 2025 17:20 | Aangepast op 11 april 2025 17:20
Gelijk van rechter
De boete was al eerder opgelegd door de gemeente. De voormalig eigenaar van het park, realityster Peter Gillis, ging daartegen in beroep, maar de rechtbank in Limburg oordeelde op 25 maart dat de gemeente gelijk heeft. De boete blijft staan. Het vakantiepark kan nog in hoger beroep gaan bij de Raad van State.

Nieuw bezwaar
Naast deze eerste boete van 1 miljoen euro, hangt het park ook nog een tweede boete boven het hoofd. Die bedraagt 1,3 miljoen euro. Daartegen is bezwaar ingediend. Een speciale commissie bekijkt dit bezwaar en komt binnenkort met een advies. Daarna neemt de gemeente een besluit. Ook dan kan het park nog naar de rechter stappen. Tot nu toe heeft het vakantiepark nog geen van de opgelegde boetes betaald.

Sloop van zwembad
Verder heeft het park toestemming gekregen om het ingestorte deel van het zwembad te slopen. Wanneer de sloop echt begint, bepaalt de eigenaar. Wel moet hij of zij dat aan de gemeente laten weten. Volgens de gemeente is het gebouw nu niet gevaarlijk voor de omgeving.

Koop afdwingen
Ondertussen probeert Gillis via de rechter af te dwingen dat de nieuwe eigenaar alle negen Nederlandse parken overneemt. De nog onbekende partij die zich daarvoor heeft gemeld, beweert dat het beslag van de Belastingdienst op de parken de overname belemmert. De familie Gillis eist echter dat de verkoopovereenkomst gewoon wordt nageleefd.

Volgens de advocaat van Gillis is de koper nog steeds bereid om de parken over te nemen, maar zegt hij ze nog niet in gebruik te kunnen nemen. Kamp-Gillis vindt dat dit wel kan en begon een spoedprocedure.

Lees ook

Gemeente heeft plannen voor 267 nieuwe woningen: “Het is een flinke puzzel”

De gemeente Peel en Maas zet in op een forse uitbreiding van het woningaanbod. Verspreid over meerde...

CDA: “Molen Kessel niet verplaatsen”

Is alle commotie rondom de verplaatsing van de molen in Kessel voor niets geweest? Tijdens de raadsv...

Steeds meer afvaldumpingen in Peel en Maas: “Gemak van melden en dumpen speelt grote rol”

In de gemeente Peel en Maas neemt het aantal meldingen van zwerfafval en dumpingen de afgelopen jare...

Gemeentelijke woonlasten in Peel en Maas volgend jaar zo’n 35 euro duurder

In het hele land stijgen volgend jaar de gemeentelijke woonlasten. Gemiddeld gaat het om een stijgin...

Voedselbank Peel en Maas ziet aanvragen weer toenemen in 2025

Voedselbank Peel en Maas kijkt terug op een bewogen jaar. Waar eind 2024 sprake was van een terugloo...

Kleine garagebrand in Baarlo snel geblust, wel veel rookontwikkeling

In Baarlo is zaterdagavond brand uitgebroken in een garage. Dat gebeurde aan de Albert Neuhuysstraat...