Panningen, Netherlands
Terug

De uittips voor dit weekend (week 3, 2026)

a47701fc0a8934b4bb05ee7d1fd2b356.jpg

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

 | Aangepast op

Meer evenementen in de regio Peel en Maas en Beesel kun je vinden op onze speciale agenda pagina. Ook jouw evenement kan gratis op onze website, radio, TV en TekstTV geplaatst worden. Laat het ons weten via redactie@omroeppenm.nl.

Atletiek Helden organiseert de Heldense Bossen Verloscross op zondag 18 januari. De eerste wedstrijd is de lange cross met een afstand van 9,5km en start om 10.30 uur. Om 11.30 uur volgt de korte cross van 5km. Daarna volgen de jeugdwedstrijden, hoe jonger de lopers hoe korter de afstand. De laatste wedstrijd met de jongste deelnemers start om 14.45 uur en heeft een lengte van ongeveer 900 meter.

Carnavalsliefhebbers kunnen zondag 18 januari snuffelen, passen, proeven en feesten tijdens de Carnavalsmarkt bij de Ankerplaats in Grashoek. Tussen 11.00 en 14.00 uur staat de locatie volledig in het teken van carnaval. De toegang is gratis.

De Grenslaupers Stramproy organiseren de Grenslaup Vosseven 98 op zondag 18 januari. Inschrijven is tussen 09.00 en 09.50 uur bij Boshuis Nieuw Vosseven aan de Lochtstraat 28 in Stramproy. De start is om 10.00 uur op het pad achter Bungalowpark Vosseven. Deelnamekosten 2,00 euro per persoon; voor de jeugd tot en met 12 jaar gratis. 

Samen met IVN De Steilrand watervogels kijken in Asselt op zondag 18 januari. Start om 10.00 uur aan de Eindweg in Asselt (vaste locatie).

Kapelconcert Luuk Lenders Museumdorp De Locht Melderslo op zondag18 januari van 14.30 tot 16.30 uur. De plaatsen zijn beperkt en tickets zijn alleen online verkrijgbaar. Een ticket voor een kapelconcert biedt ook toegang tot het museum. 

Vogelexcursie: Op zoek naar ‘wintergasten’ in de Deurnsche Peel op zondag 18 januari. De excursie start om 09.00 uur vanaf de parkeerplaats bij de Natuurpoort, Leegveld 8A in Deurne. Vooral geschikt voor volwassenen. Online reserveren is gewenst via de website van Staatsbosbeheer. De route is ongeveer 5 kilometer lang en de excursie duurt 2 uur.

Verzamelaarsvereniging De Peelstreek uit Meijel organiseert weer haar maandelijkse ruilbeurs. Deze vindt plaats op zondag 18 januari 2026 in Gemeenschapshuis D’n Binger, Alexanderplein 2 in Meijel. De ruilbeurs is geopend van 09.00 tot 12.30 uur. Er is voldoende parkeergelegenheid. Entree voor kinderen is gratis.

Kijk op de website van de organisatie voor de meest recente informatie.

Tentoonstelling ‘Licht op De Peel’ in Museum Peel en Maas. Bezoekers kunnen hier schilderijen van Marinus Bies bekijken, naast natuurgetrouwe werken van de hedendaagse kunstenaar Pieter Verstappen uit Meijel. De expositie loopt tot en met zondag 1 februari 2026 en is te bezoeken binnen de openingstijden van Museum Peel en Maas.

Tentoonstelling ‘Verzet’ in Missiemuseum Steyl is te bezoeken vanaf 13 september 2025 tot en met zondag 1 maart 2026. Openingstijden: Dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur (maandag gesloten).

Lees meer over:

|

Lees ook

Bohaco.jpg

Bohaco Open Huis kozijnen Meijel

Bij Bohaco in Meijel staat tijdens het open huis op zaterdag 31 januari en zondag 1 februari niet alleen het product centraal, maar ook het vakmanschap en de keuzes die bepalen hoe goed ramen en deuren jarenlang blijven functioneren. Met fabrieksrondleiding en glas-in-lood demonstratie.

VieCuri-Beroepenproeverij.jpg

Beroepenproeverij bij VieCuri

Ziekenhuis VieCuri organiseert op zaterdag 31 januari 2026 van 10.00 tot 13.00 uur een Beroepenproeverij voor scholieren, studenten en hun ouders. Weet jij al wat je later wilt worden, wil jij jezelf oriënteren of heb je nog geen idee welke opleiding je gaat kiezen? VieCuri helpt graag door je te laten kennismaken met de vele beroepen die je in het ziekenhuis tegenkomt.

PhilaVenlo.jpg

Phila Venlo Postzegelruilbeurs

Filatelistenvereniging Phila Venlo organiseert een grote postzegelruilbeurs met wilde veiling.

Hoeve de Bongerd Markt.png

Beeselse Lijst maakt zich zorgen om sluiting Hoeve de Bongerd

Over een paar weken sluit Hoeve de Bongerd in Beesel definitief de deuren. Dat is volgens de Beeselse Lijst een groot gemis voor het dorp en voor de gemeente. Fractievoorzitter en lijsttrekker Rob Ambaum gaat daarom vragen stellen aan het college. De partij wil kijken of het pand op een andere manier gebruikt kan blijven worden.

rob wanten.jpg

Wethouders verdelen taken na vertrek Rob Wanten

Met het vertrek van wethouder Rob Wanten op 5 februari wordt de verdeling van zijn portefeuille aangepast. Wethouder Vaasen neemt het grootste deel van Wantens taken over, terwijl enkele specifieke onderwerpen worden overgenomen door wethouders Van Lierop en Nijssen. Deze tijdelijke verdeling geldt tot het aantreden van een nieuw college na de gemeenteraadsverkiezingen.

tijs.jpg

Verkiezingen

Podcast: Tijs van Lierop (Lokaal Peel en Maas): ‘Samenwerken is essentieel voor Peel en Maas’

Tijs van Lierop, lijsttrekker van Lokaal Peel en Maas en huidig wethouder, is deze week te gast in de politieke podcast van Omroep P&M. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen sprak hij over zijn ervaringen als wethouder, de samenwerking in de regio en de belangrijkste thema’s voor de komende jaren.