gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Demi en Sem zamelen statiegeld in voor zieke Maud

Scherm­afbeelding 2026-09-05 om 23.52.20

Tientallen flessen en blikjes hebben ze inmiddels ingezameld. De tienjarige Demi Smits en Sem Haenraets uit Maasbree zijn een statiegeldactie begonnen voor Maud Smits, de zus van Demi en nicht van Sem. Maud heeft een ernstige en zeldzame longziekte. Met de opbrengst willen de kinderen bijdragen aan onderzoek naar haar ziekte.

Het idee ontstond toen Demi en Sem samen aan het afspreken waren. Ze wisten niet goed wat ze konden gaan doen en kwamen op het idee om statiegeldflessen en -blikjes in te zamelen. Daarna hoefden ze niet lang na te denken over het goede doel: het geld moest naar onderzoek naar de ziekte van Maud.

Maud heeft littekens op haar longen. Haar ziekte werd vier jaar geleden ontdekt en wordt steeds erger. Ze is daardoor snel moe en vaak benauwd. Inspanning, zoals sporten of heen en weer fietsen naar de middelbare school, kost haar veel energie.

Voor onderzoek naar de zeldzame ziekte is geld nodig. Maud is daarom erg blij met de actie. Ze hoopt dat onderzoekers dankzij het ingezamelde geld meer te weten kunnen komen over haar ziekte en mogelijke behandelingen.

Hele gang vol
De actie is inmiddels een groot succes. In Maasbree kunnen inwoners hun lege flessen en blikjes inleveren, waarna Demi en Sem ervoor zorgen dat het statiegeld wordt opgehaald. Soms staat de gang helemaal vol met ingezamelde verpakkingen. Ook het wegbrengen is inmiddels een flinke klus. De familie moet met de auto op pad en alle flessen en blikjes passen er soms nauwelijks in. De actie heeft inmiddels ongeveer 410 euro opgeleverd.

Demi en Sem zijn onder de indruk van hoeveel mensen hen helpen. Met iedere fles en ieder blikje komt er weer een klein bedrag bij voor onderzoek naar de ziekte van Maud.

Onderzoek
Het belangrijkste doel van de twee is duidelijk: ze hopen dat onderzoekers meer te weten komen over de ziekte en dat het uiteindelijk beter kan gaan met Maud. De statiegeldactie gaat voorlopig door. Mensen uit Maasbree en omgeving kunnen hun flessen en blikjes blijven doneren en zo bijdragen aan onderzoek naar de ziekte van Maud.

 

Scherm­afbeelding 2026-09-05 om 23.51.55

Lees ook

11-10Pluktuin

Agenda

Live muziek Pluktuin In de 7de Hemel Grashoek

In Pluk- en theetuin In de 7de Hemel komt Roots ’n Rumble de laatste openingsdag van het seizoen afsluiten zondag 11 oktober vanaf 14.00 uur.

RundjeKoeberg

Agenda

Rundje Koeberg Helden met Graveltocht

Bij Rundje Koeberg kun je elke tweede zondag van de maand hardlopen, wandelen of fietsen rondom de omgeving van de Koeberg.

Van de Weijer drogerij

Gemeenteraad wil meer actie tegen stankoverlast in Panningen

Alle partijen in de gemeenteraad van Peel en Maas willen dat de provincie Limburg meer doet tegen de stankoverlast van Drogerij Van de Weijer in Panningen. De raad stemde unaniem in met een brief aan de provincie.

klooster koningslust

Nijssen en Van Lierop zwaar onder vuur om klooster Koningslust

De aankoop van het voormalige klooster in Koningslust heeft dinsdagavond geleid tot een stevig politiek debat over het vertrouwen in wethouders Nijssen en Van Lierop. BBB diende een motie van wantrouwen in tegen wethouder Erik Nijssen en een motie van treurnis tegen wethouder Tijs van Lierop. Beide wethouders weerspraken dat zij de gemeenteraad bewust verkeerd hebben geïnformeerd.

dok6 theater

Gratis voorstelling voor senioren in DOK6

Senioren in de gemeente Peel en Maas kunnen op woensdag 11 november gratis naar een voorstelling in DOK6 in Panningen. Dit wordt georganiseerd door Netwerk Peel en Maas.

Plattelandshoes

Agenda

Open inloopmiddag Plattelandshoés Panningen

Op de internationale dag van de palliatieve zorg zaterdag 10 oktober is er van 14.00 tot 16.00 uur een open inloopmiddag bij het Plattelandshoés.