Om klokslag 14.00 uur werd de Kééj Knappe Kwéékmiddig geopend door prins Jarno Schijven en vorst Ron Basten. De hofzangers van C.V. De Kieveloeët zongen daarna het Kééj Knappe Kwéék-lied.
Twee keer optreden
De negen groepen waren verdeeld over twee categorieën: kinderen tot en met groep 5 en kinderen tussen de 6 en 16 jaar. Na de muzikale opening was het de beurt aan de kinderen tot en met groep 5, gevolgd door de wat oudere jeugd. De jury had moeite om een winnaar te kiezen en daarom mochten beide categorieën hun nummer nogmaals laten horen.
Uitslag
Na het juryberaad volgde de prijsuitreiking van beide categorieën, als eerste de jongste categorie. De ‘Prizzentaasie-prisj’ was voor De Slokvotte met Hatsjoewie. De ‘Kievelprisj’ voor het beste liedje ging ook naar De Slokvotte. Bij de kinderen vanaf groep 6 was de ‘Prizzentaasie-prisj’ voor De Klurkes met Sjitter mèr mee, terwijl De Kwebbelkus met hun liedje Haant umhòch de ‘Kievelprisj’ voor het beste liedje won. Bij de oudere categorie werd daarnaast ook de prijs voor ‘Beeste Méélse Tekst’ uitgereikt. Die was voor PAF met Jippieaajee.
Jubileum
Volgend jaar is de Kééj Knappe Kwéékmiddig terug en dan met een jubileumeditie. Het populaire evenement wordt dan voor de 25e keer georganiseerd.