Panningen, Netherlands
Terug

Deze sporters met een beperking zijn genomineerd voor Sportgala Peel en Maas

33f37b0fcda41a2398bd085ab7e9fc5e

De uitreiking van de jaarlijkse sportprijzen tijdens het Sportgala Peel en Maas vindt plaats op 18 april. Vrijdagavond werden de genomineerden bekendgemaakt op Omroep P&M. Dit jaar is er ook een prijs voor een sporter met een beperking: de IKS-prijs, namens Iedereen Kan Sporten. Bekijk hier welke kandidaten voor deze categorie zijn genomineerd.

 | Aangepast op
Chantal Haenen (handbiken)
De Sevenumse handbikester Chantal Haenen heeft in het Olympisch jaar 2024 uitzonderlijke prestaties geleverd. Ze won een zilveren medaille op de tijdrit tijdens de Paralympische Spelen in Parijs, waarmee ze haar wereldklasse bewees. In de wegrit leek ze lange tijd op koers voor goud, maar een zware val in een bocht verstoorde haar droom. Toch toonde ze enorme veerkracht en knokte ze zich binnen enkele weken terug naar haar topvorm.

Op het wereldkampioenschap op de weg in Zürich behaalde ze zowel bij de tijdrit als in de wegwedstrijd het goud. Naast haar sportieve successen zet Chantal zich maatschappelijk in voor mensen met een beperking, waarbij ze anderen inspireert en motiveert met haar betrokkenheid en haar boodschap dat niets onmogelijk is.

Dave Bleser (judo)
De Reuverse judoka Dave Bleser had in 2024 een indrukwekkend sportjaar in het kata. Dit wordt in de judosport gezien als de ‘grammatica van het judo’. Kata is een reeks vastgelegde bewegingen die de essentie van techniek en discipline in de sport belichamen. Naast zijn successen op de mat is Dave sinds 2022 Samen-Fit Ambassadeur voor de gemeente Beesel, waar hij mensen met een beperking inspireert om actief te worden en zich door sport te versterken.

In 2024 behaalde Dave de volgende prestaties: Europees Kampioen Kata in Sarajevo, Goud op het Get Together Toernooi in Venray, Goud op het BENG Memorial Toernooi in Beverwijk, Goud op het NK Kata in Ede, en opnieuw Goud op het tweede Get Together Toernooi in Venray.

Expeditie Sevenum
Expeditie Sevenum is een samenwerkingsverband dat verschillende partijen op het gebied van sport, recreatie en welzijn bij elkaar brengt. Het initiatief richt zich op mensen met een beperking door sportactiviteiten te organiseren, waarbij sportverenigingen elkaar ondersteunen. Wat begon als een initiatief van tennisvereniging Apollo, is uitgegroeid naar een sportaanbod in zowel de zomer- als wintermaanden.

Deelnemers kunnen onder andere tafeltennis, badminton, tennis en beugelen beoefenen. Expeditie Sevenum biedt hiermee een inspirerend voorbeeld van hoe sport bijdraagt aan een inclusieve samenleving waar iedereen, ongeacht een beperking, kan genieten van beweging en sociaal contact.

De winnaars van het Sportgala dingen mee om het winnen van de gemeentelijke sporttrofee. Op 18 april vindt het gala plaats en worden de winnaars bekend.

10a3d0b1b1289b7bb9f20f9c885cca4b
a9c2e83dbbb49855ee6fcf0fb32f8736
e604b218a45a0a95faaa1592bd7512ce

Lees ook

761792001_1050104634066826_4776172806321633373_n

Organisatie kijkt tevreden terug op zonnige editie van de Ossefeesten

De organisatie van de Ossefeesten in Maasbree kijkt terug op een geslaagde editie. Het zonnige weer, de vernieuwde opzet en een gevarieerd programma zorgden het hele weekend voor veel bezoekers en een gezellige sfeer op het feestterrein.

Baby in het Geboortecentrum in VieCuri Venlo

Agenda

VieCuri Voorlichtingsavond voor aanstaande ouders over zwangerschap en bevallen

VieCuri Medisch Centrum organiseert voor aanstaande ouders een voorlichtingsavond over zwangerschap en bevallen in samenwerking met (eerstelijns) verloskundigen en kraamzorgorganisaties.

Borstvoeding

Agenda

VieCuri Voorlichtingsavond over borstvoeding

VieCuri Medisch Centrum organiseert een gratis voorlichtingsavond over borstvoeding.

RundjeKoeberg

Agenda

Rundje Koeberg Helden

Bij Rundje Koeberg kun je elke tweede zondag van de maand hardlopen, wandelen of fietsen rondom de omgeving van de Koeberg.

763112060_1067512488954018_4474436447529994570_n

Brandweerkorpsen uit Peel en Maas ingezet bij grote natuurbrand Oostrum

Brandweerkorpsen uit de gemeente Peel en Maas zijn maandag ingezet bij de bestrijding van de grote natuurbrand in natuurgebied De Rosmolen bij Oostrum. De brandweer heeft groots opgeschaald vanwege de snelle uitbreiding van het vuur. Korpsen uit de hele Veiligheidsregio Limburg-Noord, waaronder uit Peel en Maas, helpen mee om de brand onder controle te krijgen.

Paardensport ruiter stock

EquiSanto vestigt zich in voormalig café Drieneke in Maasbree

Aan de Dorpsstraat 34a in Maasbree opent binnenkort EquiSanto, een nieuwe winkel voor paarden-, ruiter- en outdoorliefhebbers. Het pand, dat jarenlang bekend was als café Drieneke, krijgt daarmee opnieuw een bestemming.