De toename komt volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vooral doordat woningen in waarde zijn gestegen.
Vermogen
In zeven op de tien Limburgse gemeenten hebben huishoudens een doorsnee vermogen dat hoger ligt dan het landelijk gemiddelde van 135.100 euro. Peel en Maas behoort tot een van de hoogste aantallen. Het gaat om 233.400 euro. In Beesel ligt het beduidend lager: 161.700 euro.
StedenHuishoudens met het laagste vermogen bevinden zich vooral in de grote steden. Binnen onze provincie hebben Maastrichtse huishoudens het laagste vermogen, namelijk zo'n 21.000 euro. Ook in Heerlen en Kerkrade is het vermogen met 30.000 euro en 52.000 euro relatief laag.
Hoog
Bloemendaal scoort landelijk het hoogst. Huishoudens hebben daar een gemiddeld vermogen van 663.000 euro, bijna vijf keer zoveel als het landelijke cijfer. Het CBS stelt ook vast dat de hypotheek met 83 procent de grootste schuldenpost is van huishoudens. Ongeveer de helft van de huishoudens had vorig jaar een hypotheekschuld. Zo'n 17 procent had een studieschuld en 41 procent had andere schulden, zoals leningen voor auto's, rood staan en belasting- en toeslagschulden.