gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Dörper Revue klaar voor Heerlik Helje: ‘Dit is echt een feestje’

Dorper revue

De spelers van de Dörper Revue maken zich op voor de voorstellingen van ‘Heerlik Helje’ in DOK6. Begin september kwam de groep in het theater bij elkaar voor een doorloop, waarbij spel, muziek, dans, decor en techniek voor het eerst goed samenkwamen.

 | Aangepast op

Toch een rol spelen

Voor René Thijssen is deze editie bijzonder. Waar hij jarenlang achter de schermen actief was als bühnemeester, staat hij tijdens ‘Heerlik Helje’ zelf op het podium.

"Achter de schermen met die mannen, dat is ook wel een feestje altijd", vertelt Thijssen. Toch besloot hij ja te zeggen toen hem werd gevraagd een rol in de voorstelling te spelen. Daardoor maakt hij de revue nu op een heel andere manier mee. Als speler is hij veel eerder betrokken bij de scènes en repetities.

Drie weken op de camping

Ook Daphne Geurts staat in ‘Heerlik Helje’ op de planken. Zij speelt Elle, een vaste campinggast die vooral drie weken ongestoord van haar vakantie wil genieten en weinig moet hebben van veranderingen.

"Elle is allesbehalve ingetogen", vertelt Geurts. Dat maakt de rol volgens haar juist leuk om te spelen. "Het is heel leuk om dat met een soort mega-enthousiasme over te brengen."

De voorstelling speelt zich af rond het campinggebeuren en moet vooral een herkenbare en luchtige avond opleveren. Geurts noemt deze editie zeer afwisselend en roemt de samenwerking tussen de spelers.

"Voor mij voelde het als een heel warm bad. Echt een gezamenlijke productie."

‘Dit is echt een feestje’

Waar eerdere edities volgens Geurts soms meer inhoudelijke lading hadden, draait ‘Heerlik Helje’ vooral om vrolijkheid. "Dit is echt een feestje. Natuurlijk is er gekibbel, dat hoort er wel bij. Maar vooral vrolijkheid en plezier."

Naast de acteurs spelen muziek, dans, licht, geluid en decor een belangrijke rol. Volgens de spelers gebeurt er zelfs zoveel dat bezoekers goed moeten opletten om alle details mee te krijgen.

Lang wachten voordat het publiek dat zelf kan ervaren, hoeft niet meer. De zenuwen bij de spelers nemen toe nu de voorstellingen dichterbij komen. "Het is nog even. En dan kunnen we knallen."

Lees ook

Gemeentehuis Beesel

Gemeenteraad Beesel verlengt huidig veiligheidsbeleid tot medio 2028

De gemeenteraad van Beesel heeft unaniem besloten om het huidige Integraal Veiligheidsbeleid (2023-2026) tijdelijk te verlengen. Het beleid blijft nu van kracht tot uiterlijk 30 juni 2028. Door deze verlenging krijgt de gemeente meer tijd om het nieuwe veiligheidsplan goed af te stemmen op de politie en buurgemeente Venlo.

Plattelandshoes

Agenda

Open inloopmiddag Plattelandshoés Panningen

Op de internationale dag van de palliatieve zorg zaterdag 10 oktober is er van 14.00 tot 16.00 uur een open inloopmiddag bij het Plattelandshoés.

Voetbal veld

Moeizame overwinning MVC’19 op Roggel

Op zondag 4 oktober heeft MVC’19 ternauwernood gewonnen van een dapper spelend Roggel. Na het 1e halfuur leek er geen vuiltje aan de lucht voor MVC’19, maar Roggel sloeg vlak voor rust toe en MVC’19 mocht van geluk spreken dat het voor de rust niet tegen een achterstand was aangelopen.

Dorper revue

Dörper Revue klaar voor Heerlik Helje: ‘Dit is echt een feestje’

De spelers van de Dörper Revue maken zich op voor de voorstellingen van ‘Heerlik Helje’ in DOK6. Begin september kwam de groep in het theater bij elkaar voor een doorloop, waarbij spel, muziek, dans, decor en techniek voor het eerst goed samenkwamen.

Riool riolering stock

Beeselse gemeenteraad stelt 320.000 euro beschikbaar voor aanpak riool

De gemeenteraad van Beesel heeft 320.000 euro beschikbaar gesteld voor het herstellen van beschadigde rioolleidingen. Met het geld worden op vijf plekken in de gemeente rioolleidingen van binnenuit vernieuwd. Het voorstel werd dinsdag aangenomen met tien stemmen voor en drie tegen.

Voetbal stock

Maasbreese Kenny Vestjens geselecteerd voor Oranje Onder-16

De Maasbreese voetballer Kenny Vestjens is geselecteerd voor het Nederlands elftal Onder-16. De verdediger van het Duitse Borussia Mönchengladbach maakt deel uit van de 27-koppige selectie van KNVB-coach Gillian Justiana.