De spelers van de Dörper Revue maken zich op voor de voorstellingen van ‘Heerlik Helje’ in DOK6. Begin september kwam de groep in het theater bij elkaar voor een doorloop, waarbij spel, muziek, dans, decor en techniek voor het eerst goed samenkwamen.
Voor René Thijssen is deze editie bijzonder. Waar hij jarenlang achter de schermen actief was als bühnemeester, staat hij tijdens ‘Heerlik Helje’ zelf op het podium.
"Achter de schermen met die mannen, dat is ook wel een feestje altijd", vertelt Thijssen. Toch besloot hij ja te zeggen toen hem werd gevraagd een rol in de voorstelling te spelen. Daardoor maakt hij de revue nu op een heel andere manier mee. Als speler is hij veel eerder betrokken bij de scènes en repetities.
Ook Daphne Geurts staat in ‘Heerlik Helje’ op de planken. Zij speelt Elle, een vaste campinggast die vooral drie weken ongestoord van haar vakantie wil genieten en weinig moet hebben van veranderingen.
"Elle is allesbehalve ingetogen", vertelt Geurts. Dat maakt de rol volgens haar juist leuk om te spelen. "Het is heel leuk om dat met een soort mega-enthousiasme over te brengen."
De voorstelling speelt zich af rond het campinggebeuren en moet vooral een herkenbare en luchtige avond opleveren. Geurts noemt deze editie zeer afwisselend en roemt de samenwerking tussen de spelers.
Waar eerdere edities volgens Geurts soms meer inhoudelijke lading hadden, draait ‘Heerlik Helje’ vooral om vrolijkheid. "Dit is echt een feestje. Natuurlijk is er gekibbel, dat hoort er wel bij. Maar vooral vrolijkheid en plezier."
Naast de acteurs spelen muziek, dans, licht, geluid en decor een belangrijke rol. Volgens de spelers gebeurt er zelfs zoveel dat bezoekers goed moeten opletten om alle details mee te krijgen.
Lang wachten voordat het publiek dat zelf kan ervaren, hoeft niet meer. De zenuwen bij de spelers nemen toe nu de voorstellingen dichterbij komen. "Het is nog even. En dan kunnen we knallen."