Panningen, Netherlands
Terug

Eerste regionale hittegolf van het jaar is een feit

pexels-nietjuhart-1209610.jpg

In Midden-Limburg is dinsdag officieel de eerste regionale hittegolf van 2026 vastgesteld. Op het KNMI-weerstation in Ell is rond 13.15 uur de grens van 30 graden bereikt, waarmee aan alle voorwaarden voor een hittegolf is voldaan. Dat meldt L1.

 | Aangepast op

Volgens het KNMI moet er sprake zijn van minstens vijf opeenvolgende zomerse dagen van 25 graden of meer, waarvan minimaal drie tropische dagen met 30 graden of hoger. In Ell begon die reeks afgelopen vrijdag met 27 graden. Daarna volgden een zomerse zondag met 29 graden en tropische waarden op pinkstermaandag en dinsdag.


Opvallend is dat de eerste tropische dag van het jaar dit keer relatief vroeg viel. Toch is er geen sprake van een record. Ook de eerste regionale hittegolf is vroeg, maar eerdere jaren kenden nog vroegere varianten, zoals in 1976, toen in delen van Limburg al begin mei een hittegolf werd gemeten.

Lees ook

MuziekodToren.jpg

Agenda

Muziek onder de Toren Panningen

De werkgroep Cultuur in Peel en Maas organiseert wekelijks een muziekoptreden aan het Raadhuisplein onder de Toren in Panningen.

voetbal2.jpg

PEC’20 speelt gelijk bij IVO en is ‘beste voetbalteam van Peel en Maas’

Voor de mannen van PEC’20 stond bijna niets meer op het spel. Bijna niets, want de titel ‘Beste voetbalteam van Peel en Maas’ stond nog open. Nog twee teams kwamen in aanmerking: PEC’20 1 en vv Helden 1.

Blackbird 2026 PRESS HP kopie.jpg

Blackbird te gast in 'De Wereld van...'

Op dinsdag 9 juni is Blackbird (Merel Koman) te gast in ‘De Wereld van…’. De singer-songwriter uit Kessel brak door met haar persoonlijke nummers, krachtige stem en uniek geluid. Inmiddels staat ze op grote podia en schrijft ze muziek die raakt.

molen kessel 2024.png

Beslissing over verplaatsing Sint Anthoniusmolen in Kessel nadert einde

De gemeenteraad van Peel en Maas besluit vanavond opnieuw over de toekomst van de Sint Anthoniusmolen in Kessel. De soap rond de mogelijke verplaatsing van de molen is daarmee in een beslissende fase beland.

Hoogmis van het Zuiden.png

Blackbird en andere Limburgse artiesten geven ‘Hoogmis van het Zuiden’ op Pinkpop

Een bijzondere productie is toegevoegd aan komende jubileumeditie van Pinkpop. Het festival heeft voor de line-up van zondag 21 juni de eerste ‘Hoogmis van het Zuiden’ aangekondigd. Daarin speelt onder anderen de Kesselse zangeres Blackbird een rol.

WhatsApp Image 2026-05-25 at 17.58.28.jpeg

Internationale topclubs naar Panningen voor negende editie Jorrit Hendrix U11 Cup

Sportpark Panningen-Noord staat op zaterdag 6 en zondag 7 juni 2026 opnieuw in het teken van internationaal topjeugdvoetbal. De negende editie van de Jorrit Hendrix U11 Cup powered by Stogger Turf Care brengt twaalf topclubs uit zes landen naar Peel en Maas.