gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Eindexamens begonnen voor leerlingen van Het Bouwens

f86b9f6d127101ea95fc3a7682c9f837

Voor veel leerlingen van Het Bouwens in Panningen is het vrijdag een spannende dag. In sporthal Piushof zijn namelijk de eindexamens begonnen. Tot en met 26 mei werken de examenkandidaten aan de toetsen waar ze jarenlang naartoe hebben gewerkt.

 | Aangepast op
Besefmoment
Jimmy, een van de examenkandidaten, begon zijn examens met Nederlands. “Ik hoop dat het goed gaat. Ik heb goed geleerd, dus ik denk dat het wel lukt,” vertelt hij met vertrouwen. “Voor Nederlands kun je niet echt leren, dus ik heb vooral veel geoefend met oude examens,” vervolgt hij. Ondanks het vertrouwen heerst er ook spanning. “Je werkt zes jaar naar dit moment toe, en dan is het ineens zover. Dat is toch een klein besefmomentje.”

Ook Flo en Sem begonnen vrijdag aan hun examenperiode. Zij maakten het examen Engels. “Het is wel spannend, maar ik denk dat het wel lukt. We hebben veel leesteksten geoefend. Dat helpt,” zegt Sem.

Spannend voor iedereen
Voor rector Mark Demandt is dit de eerste keer dat hij de eindexamens als schoolleider meemaakt. “De leerlingen zijn goed voorbereid. De spanning loopt op, maar ik denk dat ze er klaar voor zijn,” aldus Demandt. De rector herkent de bijzondere sfeer van deze periode. “Dit is spannend voor iedereen: de leerlingen, hun ouders, opa’s en oma’s, en ook voor ons als medewerkers.”

Voor VMBO TL-leerlingen stond vrijdagmiddag het examen Engels op de planning. Havo-leerlingen volgden het examen Natuurkunde en vwo'ers werkten Nederlands af. Tot en met 26 mei is het bikkelen geblazen voor de meeste leerlingen, daarna begint die altijd spannende wachttijd tot de uitslagen in juni.