In de gemeente Beesel start Enexis binnenkort met het versterken van het elektriciteitsnet. Door de toenemende vraag naar stroom, onder andere voor huishoudens en bedrijven, is het noodzakelijk dat het netwerk toekomstbestendig wordt gemaakt.
Werkzaamheden
Enexis Netbeheer, in samenwerking met aannemer Van Geleuken Energie en Water, voert de werkzaamheden uit. Het project omvat het plaatsen van nieuwe stations, het vervangen van kabels en het vernieuwen of bijbouwen van elektriciteitshuisjes.
Start in Offenbeek
De werkzaamheden starten op maandag 2 maart 2026 in Offenbeek, aan de oostzijde van de A73, en duren naar verwachting ongeveer vijf maanden. Het project wordt uitgevoerd volgens de zogenaamde buurtaanpak, waarbij het stroomnet buurt voor buurt wordt vernieuwd. Dit beperkt de overlast en maakt het werk efficiënter. Tijdens de werkzaamheden kan tijdelijke hinder ontstaan, zoals wegafsluitingen of korte stroomonderbrekingen.