gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Extra controles op inpassing groen bij bedrijven in buitengebied

85cf50db66b1a1b6994db95d062fa968

De gemeente Peel en Maas gaat extra controleren of bedrijfslocaties in het buitengebied zich houden aan afspraken rond beplanting. Deze zogeheten landschappelijke inpassing houdt in dat bedrijven groen aanbrengen op hun locatie om het buitengebied aantrekkelijker te maken. Het is de afgelopen jaren regelmatig voorgekomen dat bedrijven zich niet aan deze afspraken houden.

 | Aangepast op
Bomen of heggen
Als de eigenaar van een bedrijf of initiatiefnemer van een bouwproject in het buitengebied aan de slag wil, geeft de gemeente hier in veel gevallen toestemming voor onder de voorwaarde dat er voor voldoende groen wordt gezorgd. Dit kunnen bijvoorbeeld bomen of heggen zijn. Hierover zijn afspraken gemaakt tussen de gemeente en initiatiefnemer. Deze afspraken zijn vastgelegd in een landschappelijk inpassingsplan. Bij het verlenen of verlengen van een vergunning keurt de gemeente dit plan goed.

Vijftig controles
De gemeente constateert echter steeds vaker dat dit plan niet altijd wordt uitgevoerd en gaat daarom extra controleren. In de komende periode vinden op ongeveer vijftig locaties controles plaats, verspreid door de gemeente. Als blijkt dat het landschappelijk inpassingsplan niet is uitgevoerd, maken ambtenaren met de eigenaar of initiatiefnemer nieuwe afspraken om het plan alsnog uit te voeren.

Eigenaren van locaties waar controles worden uitgevoerd, worden vooraf persoonlijk op de hoogte gebracht.