Panningen, Netherlands
Terug

Festival in Kepèl vandaag in centrum van Panningen

poster fik 1920_1080_PNG (1).png

Vandaag staat het centrum van Panningen volledig in het teken van creativiteit, muziek en cultuur tijdens het Festival in Kepèl (FIK). Jongeren kunnen tussen 13.00 en 17.00 uur deelnemen aan tientallen workshops, optredens en activiteiten verspreid door het dorp.

Aan het festival werken verschillende culturele organisaties mee, waaronder Bibliotheek Maas en Peel, DOK6 Theater, DOK6 Cinema, Omroep P&M, Museum Peel en Maas, PopPlaza Peel en Maas en Kunstbende.

Locaties
Bij DOK6 Cinema kunnen bezoekers aan de slag met stopmotionfilms, greenscreen en animatie. Op het buitenpodium van DOK6 Theater zijn optredens te zien van Me On Stage, dansgroepen en illusionist Tim Slaats.

Ook de bibliotheek in het Huis van de Gemeente is omgetoverd tot een creatieve ontmoetingsplek. Daar kunnen jongeren deelnemen aan workshops manga tekenen, graffiti, handletteren en Dungeons & Dragons.

Museum Peel en Maas brengt geschiedenis en creativiteit samen. Bezoekers ontmoeten een Romeinse soldaat, oefenen met zwaard en schild en kunnen oud speelgoed omtoveren tot kunstwerken tijdens een workshop van de Tintenkillers.

Bij Tinus zorgen verschillende artiesten voor liveoptredens en verandert de HUBTOWER in een mobiele muziekstudio waar jongeren zelf muziek kunnen maken.

Ook Omroep P&M is aanwezig. Bezoekers kunnen er zelf radio maken, achter de microfoon kruipen of als Fake News Detective op onderzoek uitgaan. Bij Kunstbende ontwerpen deelnemers hun eigen tas en maken zij sieraden in hun eigen stijl.

IJsje
Wie aan drie workshops deelneemt, kan een ijsje verdienen van Love It. Voor sommige workshops is vooraf aanmelden nodig. Het Festival in Kepèl duurt vandaag van 13.00 tot 17.00 uur in het centrum van Panningen.

Lees ook

Nieuw college onderzoekt komst sociaal-cultureel centrum met plek voor museum

De nieuwe coalitie van Peel en Maas wil de komende jaren meer investeren in kunst, cultuur en erfgoed. In het coalitieakkoord De toekomst begint vandaag staat dat cultuur een belangrijke rol moet spelen in het versterken van ontmoeting, creativiteit en verbondenheid in de dorpen.

kessel 2025.jpg

Stichting Het Land van Kessel maakt doorstart en zet volop in op cultuur en evenementen

In Kessel en Kessel-Eik is Stichting Het Land van Kessel nieuw leven ingeblazen. Op 1 juli 2025 namen Anneke Joosten, John Hendriks en Eric Zeelen het initiatief om de stichting een nieuwe impuls te geven. Met de herstart wil de organisatie zich actief inzetten voor het ondersteunen én organiseren van culturele en muzikale activiteiten in beide dorpen.

noor planje.png

Noor Planje, oud-burgemeester van Kessel, overleden

Noor Planje is op 79-jarige leeftijd overleden. Planje was van 1990 tot 1997 burgemeester van Kessel en speelde in die jaren een belangrijke rol binnen de gemeente.

CD-Platenbeurs.jpg

Agenda

CD- en Platenbeurs Neerkant

Oldies Club Neerkant organiseert al jaren platenbeurzen in Neerkant, die elke keer weer druk bezocht worden door muziekliefhebbers uit de wijde omgeving.

SeniorenMeijel-schoenen.jpg

Agenda

Wandelen voor Senioren Peel en Maas

Voor leden van Senioren Peel en Maas is het extra leuk om nu een wandeling te maken door Meijel.

31-5Rondje Goeie Grond.jpg

Agenda

Rondje Goeie Grond - Fiets, proef en beleef Peel en Maas

Het Toeristisch-recreatief Platform organiseert op zondag 31 mei de eerste editie van ‘Rondje Goeie Grond’. Met de fietstocht wil de organisatie bezoekers en inwoners laten kennismaken met recreatie, streekproducten en lokale ondernemers in Peel en Maas.