Panningen, Netherlands
Terug

Geen bekerfinale voor Bevo Hc na nipte nederlaag in verlenging tegen Volendam

bb16d718f11870127ae90361b4888530.jpg

Voor de handballers van Bevo Hc zit er dit seizoen geen bekerfinale in. Donderdagavond werd er in een bloedstollende halve finale met 37-38 verloren van Volendam. Daar was wel een verlenging voor nodig.

 | Aangepast op
Moeite met Volendam
De bezoekers begonnen geconcentreerd aan het duel in sporthal De Heuf en bij vlagen leken zij iets scherper dan de thuisploeg. Volendam liet zich zien met vloeiende aanvallen en Bevo had moeite om daar grip op te krijgen. In het tweede deel van de eerste helft liep Volendam uit en ging het met vijf doelpunten voorsprong rusten.

Veerkrachtig Bevo
Na rust was er voor de ploeg van de vertrekkende trainer/coach Hans van Dijk een houdini-act nodig. Onlangs wist Bevo in de wedstrijd tegen Lions al een sterke comeback te forceren en dat was donderdag ook nodig. Opnieuw lieten de Panningenaren zien over een flinke dosis veerkracht te beschikken.

Binnen tien minuten in de tweede helft had Bevo de stand weer gelijkgetrokken. Daarmee waren de rollen omgedraaid, ook qua veldspel. Volendam plooide terug en gaf de controle aan Bevo. Tegelijkertijd was waakzaamheid geboden, want de Volendammers bleven gevaarlijk aanvallen. Bevo-doelman Philipp Ruch hield de geel-blauwen met meerdere knappe reflexen op de been.

Thriller in verlenging
Uiteindelijk stond er na 60 minuten handballen een gelijke stand van 32-32 op het scorebord en dat betekende een verlenging van twee keer vijf minuten. In de praktijk liep het uit op een thriller, waarbij de spanning in De Heuf tot het kookpunt opliep. Bevo kwam in de eerste verlenging opnieuw op voorsprong, maar zag Volendam in de laatste minuten toch nog langszij komen. Dat kwam mede omdat Bevo in de absolute slotfase nog twee enorme kansen liet liggen. Bij een stand van 37-38 klonk het laatste fluitsignaal.

De landelijke handbalbeker was voor Bevo de laatste kans op een prijs dit seizoen. In de Super Handball League zat er niet meer in dan een zesde plaats en in de HandbalNL League is de Best of Two ook uit zicht. De spelers in de selectie die na dit seizoen vertrekken, spraken de wens uit om afscheid te nemen met eremetaal. Dat dat niet gaat lukken, is een grote domper. “Ik ben heel verdrietig,” zei een verslagen trainer/coach Hans van Dijk direct na afloop. Ook aanvoerder Niek Jordens kon zijn tranen niet bedwingen. “Dit is zo zuur.”

Lees ook

Bohaco.jpg

Bohaco Open Huis kozijnen Meijel

Bij Bohaco in Meijel staat tijdens het open huis op zaterdag 31 januari en zondag 1 februari niet alleen het product centraal, maar ook het vakmanschap en de keuzes die bepalen hoe goed ramen en deuren jarenlang blijven functioneren. Met fabrieksrondleiding en glas-in-lood demonstratie.

VieCuri-Beroepenproeverij.jpg

Beroepenproeverij bij VieCuri

Ziekenhuis VieCuri organiseert op zaterdag 31 januari 2026 van 10.00 tot 13.00 uur een Beroepenproeverij voor scholieren, studenten en hun ouders. Weet jij al wat je later wilt worden, wil jij jezelf oriënteren of heb je nog geen idee welke opleiding je gaat kiezen? VieCuri helpt graag door je te laten kennismaken met de vele beroepen die je in het ziekenhuis tegenkomt.

PhilaVenlo.jpg

Phila Venlo Postzegelruilbeurs

Filatelistenvereniging Phila Venlo organiseert een grote postzegelruilbeurs met wilde veiling.

Hoeve de Bongerd Markt.png

Beeselse Lijst maakt zich zorgen om sluiting Hoeve de Bongerd

Over een paar weken sluit Hoeve de Bongerd in Beesel definitief de deuren. Dat is volgens de Beeselse Lijst een groot gemis voor het dorp en voor de gemeente. Fractievoorzitter en lijsttrekker Rob Ambaum gaat daarom vragen stellen aan het college. De partij wil kijken of het pand op een andere manier gebruikt kan blijven worden.

rob wanten.jpg

Wethouders verdelen taken na vertrek Rob Wanten

Met het vertrek van wethouder Rob Wanten op 5 februari wordt de verdeling van zijn portefeuille aangepast. Wethouder Vaasen neemt het grootste deel van Wantens taken over, terwijl enkele specifieke onderwerpen worden overgenomen door wethouders Van Lierop en Nijssen. Deze tijdelijke verdeling geldt tot het aantreden van een nieuw college na de gemeenteraadsverkiezingen.

tijs.jpg

Verkiezingen

Podcast: Tijs van Lierop (Lokaal Peel en Maas): ‘Samenwerken is essentieel voor Peel en Maas’

Tijs van Lierop, lijsttrekker van Lokaal Peel en Maas en huidig wethouder, is deze week te gast in de politieke podcast van Omroep P&M. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen sprak hij over zijn ervaringen als wethouder, de samenwerking in de regio en de belangrijkste thema’s voor de komende jaren.