Panningen, Netherlands
Terug

Gemeente Beesel kiest voorlopig niet voor verkeersdoorsteek bij nieuwe wijk Vogelsweijde

Vogelsweijde Reuver

Vogelsweijde in Reuver.

Apple Kaarten

De gemeente Beesel gaat voorlopig geen verkeersdoorsteek voor gemotoriseerd verkeer realiseren tussen de bestaande wijk Leeuwen en de toekomstige woonwijk Vogelsweijde in Reuver. Dat blijkt uit een brief van het college aan de gemeenteraad over de uitkomsten van een verkeersonderzoek rond de nieuwe woonwijk.

 | Aangepast op

De gemeenteraad stemde in april al in met het opwaarderen van de spoorwegovergang aan de Hovergelei. Daarmee werd een belangrijke stap gezet voor de ontwikkeling van Vogelsweijde. Vervolgens onderzocht de gemeente hoe de verkeersstructuur rondom de nieuwe wijk het beste ingericht kan worden.

Geen extra verkeer
Uit het verkeersonderzoek blijkt dat maatregelen om de druk op de Heerstraat te verminderen, tegelijkertijd zorgen voor meer verkeer in andere delen van Reuver. Volgens het college weegt het belang van het ontzien van de bestaande woonwijk zwaarder.

Daarom kiest de gemeente ervoor om voorlopig geen verbinding voor gemotoriseerd verkeer aan te leggen tussen Leeuwen en Vogelsweijde. In het stedenbouwkundig ontwerp blijft wel ruimte gereserveerd om zo’n verbinding in de toekomst alsnog mogelijk te maken.

Deels opgewaardeerd
Ook wordt de Hovergelei voorlopig niet volledig geschikt gemaakt voor vrachtverkeer. Alleen het zuidelijke deel bij de spoorwegovergang wordt aangepast voor de ontsluiting van de nieuwe woonwijk.

Volgens de gemeente is een volledige opwaardering momenteel niet haalbaar, onder meer vanwege financiële gevolgen en omdat de gemeente niet overal eigenaar is van de benodigde grond. Daarnaast wil de gemeente het landschappelijke karakter van het gebied behouden.

Heerstraat blijft aandachtspunt
De Heerstraat blijft volgens het onderzoek een drukke weg. In de toekomst wordt rekening gehouden met ongeveer 5.500 motorvoertuigen per etmaal. De komst van Vogelsweijde zorgt naar verwachting voor circa 1.700 extra verkeersbewegingen per dag.

De gemeente benadrukt dat de ontwikkeling van de nieuwe woonwijk niet mag leiden tot extra verkeer op de Heerstraat. Wel blijft de huidige verkeersdruk bestaan.

Naast de plannen voor Vogelsweijde kijkt de gemeente verder naar verbeteringen van de verkeersveiligheid op het kruispunt Heerstraat/Kesselseweg met de Pastoor Vranckenlaan en Beeselseweg. Ook wordt op langere termijn gekeken naar een mogelijke transformatie van bedrijventerrein Maasveld.

Participatie
Op 8 juni staat een participatiebijeenkomst gepland voor omwonenden en woningzoekenden. Tijdens een raadsinformatieavond op 15 juni wordt de gemeenteraad verder bijgepraat over de plannen.

Lees ook

image1

Meijelse Imke Claessens uitgeroepen tot Player of the Match na overtuigende zege Oranje

De Meijelse waterpoloster Imke Claessens heeft een uitstekende start beleefd aan het internationale toernooi met het Nederlands team meisjes onder 16 jaar. In de openingswedstrijd tegen Duitsland won Oranje overtuigend met 17-4. Na afloop werd Claessens, die drie keer scoorde, verkozen tot Player of the Match.

neptunus1

Nieuwe Crystal Garden Stage van Neptunus voor het eerst te zien op Tomorrowland

Bezoekers van Tomorrowland zien dit jaar een nieuwe Crystal Garden Stage. Het podium is gebouwd met een nieuwe constructie van het Kesselse bedrijf Neptunus. De constructie heet Triton en wordt voor het eerst gebruikt tijdens een evenement. De oude Crystal Garden Stage, Salacia, is daarmee vervangen.

club lam

Sanne Hanssen uit Kessel-Eik speelt gastrol in nieuwe sitcom Ouwehoeren

De uit Kessel-Eik afkomstige actrice Sanne Samina Hanssen is te zien als gastacteur in de nieuwe sitcom Ouwehoeren. De opnames vinden plaats van 4 tot en met 8 augustus in BACKSTAGE, het nieuwe podium van Maaspoort in Venlo.

hmt

Historisch spektakel dit weekend in Panningen: 45e Internationaal Historisch Festival

Liefhebbers van oldtimer tractoren, historische motoren, vrachtwagens en landbouwmachines kunnen dit weekend hun hart ophalen tijdens het 45e Internationaal Historisch Festival (IHF) in Panningen. Op zaterdag 25 en zondag 26 juli verandert een terrein van ruim 15 hectare aan de Slinkstraat in een van de grootste historische verzamelaarsevenementen van Europa.

2026-01-21 Meuleveld, comm grex

Gemeente onderzoekt uitbreiding Meuleveld voor toekomstige woningbouw

De gemeente Peel en Maas zet een volgende stap in de ontwikkeling van Meuleveld in Maasbree. Voor de wijk staan ruim 80 woningen gepland, waarvan de bouw naar verwachting rond 2028 start. Om ook daarna voldoende ruimte te houden voor woningbouw, onderzoekt de gemeente de mogelijkheden voor uitbreiding van het plangebied.

Speelgoedmuseum

Agenda

Speelgoedmuseum Museum Peel en Maas

In deze tentoonstelling duik je in de wondere wereld van speelgoed van vlak na de oorlog tot vandaag de dag.