gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Gemeente ontvangt 48 meldingen over geuroverlast in Panningen

Van de Weijer drogerij

Van de Weijer Drogerij, gevestigd op het industrieterrein in Panningen.

Apple Kaarten

Een geur van poep en braaksel. Zo omschrijven inwoners van Panningen de penetrante geur die woensdag in het dorp te ruiken was. Volgens de gemeente is de stank ‘zeer waarschijnlijk’ afkomstig van drogerij Van de Weijer, dat is gevestigd op het Panningse industrieterrein. Al jaren klagen bewoners van overlast. De gemeente en provincie werken met het bedrijf aan een oplossing, maar tot nu toe zonder positief resultaat.

 | Aangepast op

48 meldingen
Inwoners ervaren al jaren stankoverlast van de drogerij, dat grondstoffen voor diervoeding produceert. Dit doet het bedrijf vooral met restafval van aardappelen. Een medewerker van Van de Weijer zegt tegen Omroep P&M dat ze de stankoverlast van woensdag niet kan verklaren. “Nee, wij hebben geen afwijkende werkwijze toegepast.”

De gemeente Peel en Maas heeft de afgelopen dagen 48 meldingen ontvangen over de geuroverlast, aldus een woordvoerder op vragen van Omroep P&M. Deze meldingen worden doorgezet naar de provincie Limburg, dat verantwoordelijk is voor toezicht, handhaving en vergunningen voor Van de Weijer.

Luchtwasser
Samen met de provincie, Omgevingsdienst Zuid-Limburg en Van de Weijer werkt de gemeente al jaren aan een oplossing voor de geuroverlast. Lang verliepen deze gesprekken moeizaam, maar eind 2024 leek er een oplossing te zijn gevonden: het installeren van een luchtwasser. Dit is een apparaat dat vervuilde afgassen zuivert.

“We hebben samen als doel gesteld dat we tot een oplossing willen komen voor de geuroverlast,” zegt een woordvoerder van de gemeente. “Tegelijkertijd is deze oplossing niet eenvoudig.”

Het bedrijf heeft met toestemming van de provincie een proef uitgevoerd om vast te stellen of een luchtwasser er op grotere schaal voor kan zorgen dat de geuroverlast flink afneemt. De gemeente is volgens een woordvoerder in afwachting van de resultaten van deze proef. “Op basis daarvan kunnen we samen met de andere betrokken partijen vervolgstappen bepalen.”

Lees ook

Sjloetingstied

Sjloetingstied presenteert nieuw album in Limburgs Museum

De van oorsprong Panningse band Sjloetingstied presenteert woensdag 4 november haar nieuwe album ‘De Gooje Kant (kank/kantj/kankj)’ in het Limburgs Museum in Venlo. De plaat bevat acht nummers in het Limburgs dialect.

Handen naderend overlijden

Levensbeschouwelijke Psycho-sociale Zorg stopt na bijna 35 jaar

De Levensbeschouwelijke Psycho-sociale Zorg (LPZ) van Stichting Leven rond de dood stopt per 1 januari 2027. Het bestuur heeft besloten de ondersteuning in de laatste levensfase en rond het sterfbed te beëindigen. Mensen die behoefte hebben aan begeleiding kunnen vanaf die datum terecht bij het Centrum voor Levensvragen in Venlo.

Voetbal stock

Inhaalwedstrijden voetbal: Grashoek wint derby van Koningslust, remise voor Kessel

Donderdag stonden in het regionale amateurvoetbal twee inhaalwedstrijden op het programma. Grashoek won de derby tegen Koningslust in de 5e Klasse. In de 4e Klasse speelde Kessel gelijk.

8-11Strijkorkest Eugenania

Agenda

Kapel voor de Kunsten: Strijkorkest Symphonia Eugeniana

Strijkorkest Symphonia Eugeniana is een Nederlands-Duits Symfonieorkest onder leiding van Manuel Gottschlich.

8-11XAequoCross

Agenda

De LimburgCross komt naar Helden

De X-Aequo-cross vindt plaats op zondag 8 november rondom Camping De Heldense Bossen.

Boa's Peel en Maas

Peel en Maas wil twee extra boa's: 'Met vier mensen is het fysiek lastig'

De gemeente Peel en Maas wil twee extra buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) aanstellen. Daarmee groeit de handhavingscapaciteit van vier naar zes voltijdsbanen. Volgens burgemeester Bob Vostermans is de uitbreiding hard nodig, omdat het aantal meldingen toeneemt en het uitgestrekte buitengebied veel aandacht vraagt.