Investering
Het gaat om Theo Hendriks van het Limburgs Energiefonds (LEF).Het park was tot voor kort in beeld met betrekking tot niet-toegestane permanente bewoning en illegale huisvesting van arbeidsmigranten. De gemeente strijdt hier al jaren voor. De privé-investering door de topman van Polestar Capital bv was de provincie niet bekend Dagblad De Limburger er vragen over ging stellen.
Leningen
Polestar Capital is fondsbeheerder van het Limburgs Energie Fonds, een investeringsfonds van de provincie met een omvang van zo’n 270 miljoen euro. Het verstrekt leningen aan innovatieve projecten die nog geen geld van de banken krijgen. Roemer benadrukt dat noch het Limburgs Energie Fonds noch Polestar Capital investeren in het vakantiepark.
Boven elke twijfel verheven
De provincie wil dat mensen aan wie taken worden toevertrouwd boven elke twijfel verheven zijn, aldus Roemer. Daarom gaat een extern bureau feitenonderzoek doen naar de private investering van de topman. Deze heeft volgens Roemer beloofd aan het onderzoek te zullen meewerken. Het onderzoek zal enkele weken in beslag nemen.
Schrikken
Burgemeester Wilma Delissen laat in De Limburger weten ervan te schrikken dat iemand die werkzaam is bij een door de provincie ingesteld orgaan connecties heeft met een park waar de gemeente al lange tijd handhavend bezig is.
In de krant laat de bewuste topman weten zorgvuldig te werk te zijn gegaan.