Panningen, Netherlands
Terug

Herdenking 80 jaar bevrijding Maasbree

800d445a4c5255a04587ad4691d39211.jpg

Op 22 november is het precies 80 jaar geleden dat Maasbree werd bevrijd door de Britse Polar Bears-divisie. Om deze historische dag te herdenken, organiseert Stichting Kunst en Cultuur Maasbree een bijzondere ceremonie bij de graven van zes Britse bevrijders.

 | Aangepast op
Programma van de herdenking
De herdenking begint om 15.20 uur bij de kerk van Maasbree. Van daaruit lopen de aanwezigen in een stoet naar het kerkhof, waar om 15.30 uur een plechtigheid zal plaatsvinden bij de graven van de zes Britse soldaten. De ceremonie omvat muzikale begeleiding, een kranslegging, bloemlegging en drie toespraken ter ere van de gevallenen.

Na afloop van de ceremonie zijn belangstellenden welkom om de expositie over de laatste oorlogsperiode in Maasbree te bezoeken in de plaatselijke bibliotheek. De tentoonstelling is te bezichtigen tot 20 december 2024.

Lees meer over:

Lees ook

verkiezingsuitslag.jpg

Formatie

Lokaal Peel en Maas kiest voor coalitie met PRO en VVD, CDA zwaar teleurgesteld

Lokaal Peel en Maas wil een coalitie vormen met PRO Peel en Maas (voorheen PvdA/GroenLinks) en de VVD. Dat werd donderdagavond bekendgemaakt. Daarmee ontstaat een brede coalitie.

Edward-Media b638cc0c-33a8-4d22-b316-892343e7dce1-917abed220d5f82456006f060e644aed.jpg

Verkeershinder na botsing tussen twee voertuigen op N277 bij Helden

Op donderdagmiddag heeft er een verkeersongeval plaatsgevonden op de Middenpeelweg (N277) ter hoogte van Helden. Daarbij waren twee voertuigen betrokken.

Moennik 86 collage.jpg

Nieuwe editie

Moennik 86: Een editie om in te lijsten

Een nieuwe editie van tijdschrift De Moennik verschijnt deze dagen op de deurmat. Nummer 86 telt 38 pagina’s en staat vol verhalen, bijzondere vondsten en historische beelden uit Helden en omgeving.

Gemeenteraad Beesel 2026-2030.jpg

Nieuwe gemeenteraad Beesel geïnstalleerd: “Lopen niet weg voor verantwoordelijkheid”

De nieuwe gemeenteraad van Beesel is officieel geïnstalleerd. Vijftien raadsleden legden woensdag in het gemeentehuis de eed of belofte af. Daarmee is de nieuwe bestuursperiode begonnen, na verkiezingen waarin Samen Verder Beesel als grote winnaar uit de bus kwam.

Triolier.jpg

Gemeente Beesel gaat handhaven op parkeerproblemen bij De Triolier

De gemeente Beesel gaat op korte termijn extra handhaven op parkeeroverlast rond OJBS de Triolier in Reuver. Dat blijkt uit antwoorden op vragen van de fractie VLP over verkeersonveilige situaties bij de school.

OLS Meijel.png

Minder schutterijen op OLS, deelname daalt naar 132

Het aantal schutterijen dat deelneemt aan het Oud Limburgs Schuttersfeest (OLS) blijft dalen. Waar in 2010 nog 156 schutterijen meededen, zijn dat er dit jaar nog 132. Dat is evenveel als vorig jaar.