Panningen, Netherlands
Terug

Het succes van een goede kermis volgens de nieuwe kermismeester

a4362c2e251e1838aad7aad9456d0977

Rob Meijers is de nieuwe kermismeester van Peel en Maas en geen onbekende in de kermiswereld. Zo blies hij in Zuid-Limburg nieuw leven in de kermissen van onder andere Landgraaf en Vaals. En met succes. Het geheim is volgens hem simpel.

 | Aangepast op
"Je moet een afwisselende kermis neerzetten met goede promotie vooraf en een randprogramma tijdens de kermis. Dat zijn de hoofdingrediënten van een succesvolle kermis."

Opvolger
Meijers is de opvolger van Piet Ebisch die vorig jaar afzwaaide. Hij weet wat hem te doen staat. "Het zijn tien kermissen, dus ik ga mijn uiterste best doen om accenten aanbrengen. Ik kan in één jaar niet alles voor elkaar krijgen, maar een van de zaken dat gaat gebeuren is dat elke kermis een kinderact krijgt. "Denk daarbij aan Disneyfiguren, Paw Patrol en Buurman en Buurman. Zo kan de kinderen iets leuks geboden worden."

Aansluiten op de kern
Daarnaast wil Meijers de attracties meer laten aansluiten bij de horeca in de kernen, zoals in Helden. Daar vindt de eerste kermis van het jaar plaats. "Er komt een loop naar de feesttent van het Kerkeböske. Ook komen er verkoopzaken op de Kesselseweg. Helemaal op het eind komt een funhouse te staan. Dat wordt een blikvanger."

De nieuwe kermismeester is ook verantwoordelijk voor de jaarmarkten en de weekmarkt in Panningen. Daarnaast organiseert hij nog andere kermissen. Een druk baasje, die het vooral belangrijk vindt om duidelijk te communiceren. Meijers maakt zich niet direct zorgen over de toekomst van de kermissen, hij vindt dat het een taak is van de hele gemeenschap. "Ik heb goede gesprekken gevoerd met de horecaondernemers en kermiscomités. We staan samen aan de lat om de kermissen succesvol houden. De horeca heeft de kermis nodig en andersom.

Vrijdag 19 april start de kermis in Helden, daarna is Maasbree aan de beurt.

Lees ook

Piuspark Toekomstvisie

Gemeenteraad beslist eind juni over extra krediet voor afronding Pius Park

De gemeenteraad van Peel en Maas buigt zich op 30 juni over een voorstel om ruim 1,1 miljoen euro extra beschikbaar te stellen voor de verdere ontwikkeling van Pius Park in Panningen. Met het aanvullende krediet wil de gemeente zowel de lopende werkzaamheden uit fase 2 afronden als onderdelen van fase 3 van het gebiedsplan uitvoeren.

Piet Janssen 90

90-jarige Piet Janssen al 36 jaar vaste kracht op sportpark van VV Koningslust

Iedere donderdagmiddag is hij trouw aanwezig op het sportcomplex van VV Koningslust: de 90-jarige Piet Janssen. Samen met een groep vrijwilligers zorgt hij al tientallen jaren voor het onderhoud van de accommodatie. Inmiddels maakt hij al ruim 36 jaar deel uit van de onderhoudsploeg van de voetbalclub.

TheaterShizzle

Theatershizzle brengt eerste voorstelling naar DOK6 Theater

Wat is nog écht in een wereld vol sociale media, kunstmatige intelligentie en digitale prikkels? Met die vraag neemt theatergroep Theatershizzle het publiek mee in de voorstelling ‘Het duurt maar even’, die op woensdag 1 juli 2026 te zien is in DOK6 Theater.

IMG-20260428-WA0006

Podcast

Podcast over Baron Frits duikt in roerige geschiedenis van Kessel

In de podcast 'Gezichten achter de geschiedenis' staat deze keer het bijzondere levensverhaal centraal van Baron Frits, de laatste adellijke bewoner van Kasteel De Keverberg in Kessel. Te gast is schrijfster en biograaf Annemarie Staaks, die al jaren onderzoek doet naar de intrigerende edelman.

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

brandwee

Verdachte van bosbrand Kessel vrijgelaten, onderzoek loopt door

De 18-jarige verdachte die zondagavond werd aangehouden na een brand in het bosgebied tussen Helden en Kessel, is inmiddels vrijgelaten. Dat heeft het Openbaar Ministerie bevestigd. Hoewel de man niet langer vastzit, blijft hij wel verdachte in het onderzoek.