Panningen, Netherlands
Terug

Judoclub Helden grossiert in medailles en NK-tickets bij Limburgse Teamkampioenschappen

d2151e9b-7cab-449c-befd-faf041c0c06c

De winnende meiden

Judoclub Helden heeft zondag uitstekende resultaten geboekt tijdens de Limburgse Teamkampioenschappen Judo in de Jo Gerrishal in Roermond. De club reisde met drie teams af naar het toernooi en keerde huiswaarts met een Limburgse titel, twee zilveren medailles en meerdere tickets voor het Nederlands Kampioenschap Teams.

 | Aangepast op

Zilver voor jongens onder 13 jaar
De jongens onder 13 jaar begonnen het toernooi met een spannende wedstrijd tegen Hercules. De Heldense judoka’s boden uitstekend tegenstand, maar moesten uiteindelijk met een nipte 4-3 nederlaag genoegen nemen.

Daarna liet het team zien over veerkracht te beschikken. Zowel Ganbaru als Yaritte werd overtuigend met 7-0 verslagen. Die resultaten waren goed voor een tweede plaats in Limburg.

Het zilveren team bestond uit Daan Knaapen, Foof van den Beuken, Ivan Slaa, Floris Knelissen (Judovereniging Venray) en Neal Hesen.

Meisjes onder 13 jaar veroveren Limburgse titel
De grootste overwinning van de dag kwam op naam van de meisjes onder 13 jaar. Tegenstander Hercules werd tweemaal verslagen. De eerste ontmoeting eindigde in een overtuigende 5-1 overwinning, waarna ook de tweede wedstrijd met 4-2 werd gewonnen.

Na eerder al de Jeugd Judo Competitie Limburg te hebben gewonnen, bevestigde het team opnieuw zijn status als sterkste meisjesteam van Limburg in deze leeftijdscategorie.

Het kampioensteam bestond uit Anouk Gubbels, Danee van Buiten, Silke Coopmans, Sofie Neessen, Isa Ligthart (2Move Belfeld), Noa de Ruiter (BOG), Guusje van Sundert en Laura Kurvers.

Tweede plaats en NK-ticket voor meisjes onder 15 jaar
Ook de meisjes onder 15 jaar stonden tweemaal tegenover Hercules. De eerste ontmoeting ging met 5-0 verloren. In de tweede wedstrijd bood het team meer weerstand en werd met meer overtuiging gejudood. Dankzij een overwinning van Andra Pestisor eindigde de wedstrijd in 4-1.

Ondanks de nederlagen leverde het optreden een tweede plaats op tijdens het Limburgs Kampioenschap.

Het team bestond uit Nina Donkers, Ziva Horio, Liv Peerbooms (BOG), Anisha Hesen, Andra Pestisor en Robin Pelzer (Judovereniging Venray).

Plaatsing voor Nederlands Kampioenschap Teams
De zilveren medaille van de meisjes onder 15 jaar betekende tevens plaatsing voor het Nederlands Kampioenschap Teams. Met nog enkele trainingsweken voor de boeg krijgt het team de kans zich verder voor te bereiden op het nationale podium.

Ook succes voor andere clubleden
Naast de drie teams van Judoclub Helden kwamen ook enkele clubleden uit voor andere verenigingen. Teun Schaareman maakte deel uit van het jongens onder 15-team van Judoclub Reuver. Zijn team behaalde eveneens een tweede plaats en plaatste zich daarmee voor het Nederlands Kampioenschap Teams.

Ook Youp Maessen kwam uit voor Hercules en wist met zijn ploeg een NK-ticket te veroveren. 
 

Lees ook

brand heldense bossen2

Provincie Limburg zet slimme camera's in om natuurbranden sneller op te sporen

Door de aanhoudende droogte en de verwachte nieuwe hittegolf neemt het risico op natuurbranden in Limburg verder toe. Om branden sneller te kunnen ontdekken, gaat de Provincie Limburg samen met de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen een slim camerasysteem inzetten dat rookontwikkeling al in een vroeg stadium signaleert.

vvv

Maasbreese Thomas Janssen grootste talent jeugdopleiding VVV

VVV-Venlo heeft de Jan Klaassens Award 2026 uitgereikt aan Thomas Janssen. De 18-jarige aanvaller uit Maasbree ontvangt daarmee de jaarlijkse onderscheiding voor het grootste talent uit de eigen jeugdopleiding van de Venlose club.

755246607_1343745914623226_3876627329982276793_n

HMT trekt opnieuw duizenden liefhebbers naar De Vosberg

Het Historisch Motoren- en Tractorenfestival (HMT) bewees ook dit jaar weer waarom het bekendstaat als het grootste historische motoren- en tractorenevenement van Europa. Op het festivalterrein van De Vosberg genoten duizenden bezoekers van een indrukwekkende verzameling historische tractoren, stationaire motoren, landbouwmachines en oude ambachten.

RondjeKunstBaarlo

Agenda

Zevende editie Rondje Kunst Baarlo in september

Bezoek op zaterdag 5 en zondag 6 september de alweer zevende editie van deze inspirerende open atelierroute. Wandel of fiets langs 13 unieke locaties in Baarlo en ontmoet 21 gepassioneerde kunstenaars. Zij openen hun deuren en vertellen je graag alles over hun werk en creatieve proces.

Speelse-expeditie

Agenda

sPeelse beleeftocht in het Nationaal Park De Peel

Er is weer van alles te beleven in het Nationaal Park De Groote Peel. Staatsbosbeheer organiseert op zondag 2 augustus de sPeelse Expeditie, die om 10.30 uur begint bij het Buitencentrum De Pelen aan de Moostdijk 15 te Ospeldijk.

image1 (1)

Waterpolo

Meijelse Imke Claessens verliest met Oranje van regerend kampioen Spanje

De Nederlandse waterpolosters onder 16 jaar hebben zondag hun tweede wedstrijd op het internationale toernooi verloren. Regerend Europees- en wereldkampioen Spanje bleek met 13-5 een maatje te groot voor Oranje. De Meijelse Imke Claessens kwam opnieuw in actie voor Nederland.