Panningen, Netherlands

Kom in de Kas bij Brookberries, Van den Elzen Plants en Kwekerij Bouten

Op zondag 6 april vindt Kom in de Kas plaats, hét jaarlijkse evenement waarbij de glastuinbouw haar deuren opent voor het publiek. In de regio Peel en Maas kunnen bezoekers een kijkje nemen bij zes deelnemende bedrijven. Hier krijgen zij de kans om de innovatieve wereld van de tuinbouw van dichtbij te beleven.
De redactie | 1 april 2025 17:11 | Aangepast op 1 april 2025 17:11
Van plant tot product
Bij Brookberries in Venlo, een van de deelnemende bedrijven, wordt jaarrond aardbeien geteeld met behulp van belichting. Bezoekers leren hier hoe een klein plantje uitgroeit tot een volwaardige aardbeienplant en hoe moderne technieken bijdragen aan een constante productie. Ook bij Van den Elzen Plants in Maasbree krijgen bezoekers inzicht in het kweken van aardbeien-, frambozen- en aspergeplanten. Dit bedrijf levert plantmateriaal aan telers in heel Europa en laat zien hoe nieuwe planten worden vermeerderd.

Meer dan alleen teelt
Naast gewassen speelt techniek een steeds grotere rol in de glastuinbouw. Tijdens Kom In De Kas kunnen bezoekers ontdekken hoe water- en energiebeheer, automatisering en innovatieve teeltsystemen bijdragen aan een duurzame en efficiënte productie. Bedrijven zoals Kwekerij Bouten in Maasbree tonen daarnaast hoe de sector zich voortdurend ontwikkelt met nieuwe kassen, moderne irrigatiesystemen en duurzame productiemethoden.

Kom in de Kas vindt zondag plaats tussen 11.00 en 16.00 uur.

Lees ook

Uit de regio: Jongerentoneel Het Scherm Open speelt ‘De Zaak van het Spoorloze Lijk!’

De jongeren van Toneelgroep Het Scherm Open presenteren hun nieuwste uitvoering: De première ‘De Zaa...

Lezing over Baronesse d’Erp

Stichting Baronesse d'Erp organiseert een lezing over Baroness d’Erp op maandag 26 mei in MFC De Eng...

Auto rijdt Panningse winkel binnen en ramt gevel

Een automobilist is maandag rond 16.30 uur het winkelpand van Zeeman binnengereden. De gevel bij de ...

Groot onderhoud aan Sint Antoniusstraat en Dubbelweg vanaf 12 mei

Aannemer Kurvers is maandag in opdracht van de gemeente Beesel gestart met groot onderhoud aan de Si...

Herinneringen bij reünie 50 jaar Bouwens: ‘Je ziet de gezichten, welke namen horen erbij?’

Zo'n duizend oud-leerlingen keerden zaterdag terug naar hun middelbare schooltijd tijdens de reünie ...

Dakbrand door zonnepanelen in Beringe, honden in veiligheid gebracht

In Beringe is maandagmiddag brand uitgebroken in een dak van een woninggarage aan de Peelstraat. Dat...