Panningen, Netherlands
Terug

Koning volgende week in Peel en Maas

4212dbf3db8f9f6741e5bf3fab6befd5.jpg

Koning Willem-Alexander brengt volgende week dinsdag een werkbezoek aan de gemeente Peel en Maas. Bij het bezoek staan verschillende burgerinitiatieven centraal die tekenend zijn voor de samenwerking tussen inwoners en gemeente. Onder de noemer ‘zelfsturing’ geeft de gemeente al 20 jaar vorm aan gemeenschapsontwikkeling.

Bart Nelissen |  | Aangepast op

De koning brengt eerst een bezoek aan De Engelbewaarder in Baarlo. Dit multifunctioneel centrum is één van de 10 lokale dorpsontmoetingen binnen de gemeente Peel en Maas. De Engelbewaarder is een ontmoetingsplek voor dorpsbewoners en een locatie voor diverse activiteiten. Het centrum drijft op vrijwilligers. Koning Willem-Alexander gaat met hen en met mensen van de gemeente in gesprek over hun samenwerking en rol in de gemeenschap.

Vervolgens bezoekt de Koning Kasteel De Keverberg in Kessel, dat bijna vijf jaar geleden na een grote restauratie werd geopend. De herbouw van het kasteel kon rekenen op brede maatschappelijke steun: op uiteenlopende manieren zijn inwoners, bedrijfsleven, de gemeente Peel en Maas en de provincie Limburg betrokken geweest om de herbouw mogelijk te maken. Koning Willem-Alexander gaat in gesprek met mensen die een rol hebben gespeeld en nog steeds spelen bij de herbestemming van het kasteel. Bij dit gesprek schuiven ook vertegenwoordigers van burgerinitiatieven uit andere dorpen aan om te spreken over hun initiatieven en de relatie met de gemeente.

Lees ook

pexels-markusspiske-218445 (1).jpg

Werkzaamheden aan elektriciteitsnet in Kessel starten in mei

In Kessel starten op 11 mei werkzaamheden aan het elektriciteitsnet. Aannemer APK Energie en Water voert deze uit in opdracht van Enexis Netbeheer. Inwoners ontvangen hierover een brief van Enexis. De werkzaamheden duren naar verwachting ongeveer anderhalf jaar en worden in fases uitgevoerd.

court voetbal.jpg

Jeugd in Beringe zet zich in voor realisatie pannaveld

Een wens van de jeugd in Beringe krijgt steeds meer vorm: de aanleg van een pannaveld bij Beringe Buiten. Het initiatief ontstond vanuit leden van het JWB en sluit naadloos aan bij het doel van Beringe Buiten om inwoners samen te brengen en ideeën vanuit de gemeenschap te ondersteunen.

voetbal2.jpg

MVC’19 pakt belangrijke overwinning op Koningslust

MVC’19 heeft zondag een belangrijke en verdiende overwinning geboekt op concurrent Koningslust. Na de nederlaag tegen BEVO herstelde de ploeg zich knap en klom het weer naar de tweede plaats. MVC’19 staat nu samen met Koningslust en SJVV op 39 punten, waardoor de strijd om de nacompetitie volledig open ligt.

epica.jpg

Reuverse band Epica viert 25-jarig jubileum met concert in Carré

De symfonische metalband Epica, met roots in Reuver, viert in 2027 haar 25-jarig bestaan met een bijzonder jubileumconcert in Amsterdam. De band treedt op 29 januari 2027 op in Koninklijk Theater Carré, zo maakte ze maandag bekend.

KoningsdagPenM.jpeg

Agenda

Koningsdag in Panningen

Stichting KinderactiviteitenKepel (KacK) organiseert weer de Koningsdagactiviteiten in Panningen.

Anne en Linn skeeleren.png

Linn en Anne uit Meijel skeeleren 365 dagen naar school voor goed doel

Geen fiets, maar skeelers: voor Linn Straatman en Anne Jakobs uit Meijel is het dagelijkse kost. De twee leerlingen van het Buurtcollege hebben zichzelf een bijzondere uitdaging gesteld. In totaal 365 dagen skeeleren zij elke schooldag naar Panningen.