Panningen, Netherlands
Terug

Leerlingen Grescollege doen eindexamen in café

02484f4e3d7fe2277309b7b39d5ccd3f.jpg

Geen examen op school of in een sporthal, maar in een café. De eindexamenleerlingen van het Grescollege in Reuver doen examen bij café Ronckenstein. Dat heeft te maken met bouwwerkzaamheden rondom het Grescollege, die gepaard gaan met het nodige lawaai.

 | Aangepast op
Het Grescollege wil voorkomen dat leerlingen een melding moeten maken bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) vanwege hinder tijdens het examen. Volgens de school is er veel moeite gedaan om een geschikte externe locatie te vinden, wat uiteindelijk lukte bij café Ronckenstein.

Inmiddels zijn er meerdere examens afgenomen in het café en volgens de school zijn de leerlingen goed voorbereid. “Een aantal toezichthouders houdt in de gaten of alles goed verloopt tijdens het examen,” zegt één van de coördinatoren van het examen.

Ook ouders en oud-medewerkers van het Grescollege zijn ingezet. “Omdat we nu op twee locaties zitten, hebben we meer mensen nodig voor het toezicht,” legt de coördinator uit. “Een collega kwam met het idee om oud-medewerkers daarvoor te vragen. Het aanbod is groot, ze vinden het heel leuk om te doen.”

Lees ook

bibliotheek, boeken

Limburgers met laag inkomen krijgen gratis toegang tot bibliotheken

De Provincie Limburg geeft meer dan duizend inwoners met een laag inkomen gratis toegang tot de bibliotheek. Het doel is laaggeletterdheid te verminderen en mensen te helpen beter te leren lezen en schrijven.

Ambulance stock.jpg

Scooterrijders gewond bij aanrijding in Reuver

Op het kruispunt van de Broeklaan en Marialaan in Reuver zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 23.30 uur een auto en een scooter met elkaar in botsing gekomen.

Stemmen verkiezingen ai.jpg

Podcast

Terugblik op de verkiezingen in Peel en Maas

De gemeenteraadsverkiezingen in Peel en Maas hebben een duidelijke winnaar opgeleverd. Lokaal Peel en Maas werd opnieuw de grootste partij en groeide naar twaalf zetels, twee meer dan vier jaar geleden. Daarmee ligt het initiatief voor de coalitievorming bij de partij van lijsttrekker Tijs van Lierop. In de podcast ‘P&M Kiest: Op weg naar de stembus’ blikken Bart Nelissen en Youri Buis terug op de gemeenteraadsverkiezingen.

Weekend.jpg

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

live.png

Baarlo dit weekend in het teken van KD Live: tributebands op podium

Dit weekend vindt de tweede editie van Kastelendorp Live plaats in De Berckt in Baarlo. Twee dagen lang staat de muziek centraal, met een line-up van tributebands.

groenling.jpg

Onderwijs

De Groenling opnieuw Klassewerkplek: team scoort 8,9 op werkgeluk

Basisschool De Groenling in Panningen heeft voor de derde keer op rij het predicaat Klassewerkplek behaald. Het keurmerk wordt toegekend aan scholen die zich onderscheiden in goed werkgeverschap en het bevorderen van werkgeluk.