gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Lezing ‘Lang zullen we leven’

d8fe5d3c259a9d4f16487bafcfd7f24e

De Historische Werkgroep De Borcht Baarlo organiseert een lezing ‘Lang zullen we leven’ in MFC de Engelbewaarder in Baarlo.

 | Aangepast op
Woensdag 26 maart om 19.30 uur

De lezing wordt verzorgd door Annie Schreuders. Zij neemt je mee naar de Limburgse Volkscultuur onder de titel ‘Lang zullen we leven’. Annie biedt een verrassende blik op anderhalve eeuw Limburgse cultuurgeschiedenis. Daarbij wordt in het bijzonder aandacht besteed aan vrouwencultuur.

Laat je meenemen op een reis door de twintigste eeuw. Een reis die vele haltes kent, van geboorte tot overlijden, met aandacht voor religie, kleedgedrag, eet- en drink- en wooncultuur.
Een boeiend onderdeel van de volkscultuur is de religieuze beleving. Volksmensen hadden meer vertrouwen in de heiligen dan in God zelf. Elke heilige had wel één of meer specialiteiten en werd bijna als familielid ter verantwoording geroepen bij calamiteiten.

Aan de hand van de levenslijn van geboorte tot begrafenis en rouw wil Annie inzicht geven in de geloofswereld van ons en onze voorouders en het ‘theater’ en ‘de sjoane sjien’ rond rituelen en tradities.

Lees meer over:

Lees ook

3x11

Derde editie van 3×11 op 11 november in Panningen

Het evenement 3×11 keert op 11 november terug naar het plein voor het Huis van de Gemeente in Panningen. Het is het startschot voor het nieuwe vastelaovesseizoen, georganiseerd door de Kiwanis.

kaumeshoek

Auto brandt volledig uit op N275 bij Kaumeshoek

Op de N275 ter hoogte van Kaumeshoek in Beringe is zaterdagmiddag een auto volledig uitgebrand. De twee inzittenden konden het voertuig op tijd verlaten en raakten niet gewond.

gert

Gert Keiren brengt Dörper Revue ook achter de schermen tot leven: ‘Achteraf zie je pas wat je allemaal hebt gemaakt’

De spelers staan straks in de schijnwerpers, maar achter de schermen van de Dörper Revue wordt minstens zo hard gewerkt. Gert Keiren maakt de filmpjes die onderdeel zijn van de revue. Een klus die veel meer omvat dan alleen even de camera aanzetten. Van het eerste script tot de uiteindelijke montage kan het traject een jaar tot anderhalf jaar duren.

Ton-Custers

Franse chansons tijdens eerste Den Soeten Inval in Kessel

Kasteel De Keverberg vormt zondag 4 oktober het decor voor de eerste editie van Den Soeten Inval. Tijdens deze nieuwe reeks muzikale zondagochtenden treedt iedere eerste zondag van de maand een lokale artiest op de binnenplaats van het kasteel op.

FemmesVoc

Agenda

Concert Femmes Vocales Meijel: Hope and Dreams

Zingen met hart en ziel. Al jaren klinkt de stem van Femmes Vocales in Meijel. Een vrouwenkoor met een eigen karakter, een flinke dosis enthousiasme en vooral veel liefde voor muziek.

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.