gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Meijelse visvijver gesloten na vondst dode eenden

cdfa1db7abe127a7cc7e30bd66b24aa5

De visvijver aan de Donk in Meijel is sinds zaterdag gesloten. De visvereniging heeft twee dode eenden gevonden in het water. De dode eenden worden onderzocht op vogelgriep of botulisme.

 | Aangepast op
Aanraking met water
Uit voorzorg kan er niet gevist worden in de vijver. Dat laat HSV De Noordervaart weten. Ook mogen huisdieren niet in aanraking komen met het water. Dat geldt ook voor mensen.

Botulisme
De verschijnselen van botulisme lijken op die van vogelgriep. Bij botulisme wordt door een bacterie het zenuwstelsel aangetast, waardoor de spieren verlammen. De voedsel- en warenautoriteit NVWA zegt wekelijks meldingen van dode watervogels binnen te krijgen. Momenteel wordt onderzocht waaraan de eenden zijn overleden. Totdat hierover meer bekend is, zal de vijver gesloten zijn om te vissen.